Şaşkına Çeviren Görüntüler!..

Bodrum’da halk plajına belediyenin koyduğu şemsiyelere kilitlenen, bazılarının etrafı da taşla çevrilen şemsiyeler şaşkınlık yarattı. Bodrum'da turistik işletmeler ve oteller nedeniyle halkın denize girebileceği alanların azalmasından şikayet eden vatandaşların halk plajında yaptığı bu inanılmaz uygulama, bu ne pişkinlik ve duyarsızlık dedirtiyor.

Şaşkına Çeviren Görüntüler!..

Peksimet Mahallesi Kadıkalesi mevkisindeki halk plajına Bodrum Belediyesince konuşan şemsiyelere kimi vatandaşlar getirdikleri şezlongları kilitlemeye başladı. Sahile ellerinde kilitleriyle gelen vatandaşlar, denize girip güneşlendikten sonra şezlongu tekrar şemsiyeye kilitleyip giderek başkalarını şemsiyeyi kullanmasına izin vermiyor. 

Kimilerinin ise şemsiye ve şezlongun çevresini taşla çevirdiği görüldü. Ortaya çıkan bu görüntüler hem şaşırtıp hem de tepki çekerken “Bugün taşla çeviren, yarın duvar örer” yorumları yapıldı. 

Kent Haber’e konuyla ilgili açıklama yapan bir mahalle sakini “Burası halk plajı, herkesin kullanımına da açık. Bu şemsiyeleri de Bodrum Belediyesi koydu. Şezlongu kilitleyen vatandaşlar denize girecekleri zaman kilidi açıyorlar, giderken de tekrar kilitleyip gidiyorlar. Hatta bir şemsiyenin etrafını taşla çeviren bile var. Sahili şahsi alanları gibi kullanıyorlar. Durumu Bodrum Belediyesi’ne 2 kez bildirdim, 2 kez de dönüş olmadı. Buna müdahale edilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.