İl Tarım ve Orman Müdürü Oldu

31 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti'den Milas Belediye Başkan Adayı olan Barış Saylak, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atandı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Oldu

Bazı atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. 31 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti'den Milas Belediye Başkan Adayı olan Barış Saylak, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atandı.

Cumhurbaşkanlığı, Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na ilişkin atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Fırat Erkal da görevden alınırken yerine Barış Saylak atandı. Uzun yıllar CHP'de siyaset yapan Saylak partisinden istifa ederek Ak Parti'ye geçmiş ve son yerel seçimlerde Milas Belediye Başkan adayı olmuştu. Veteriner hekim olan Saylak, seçim döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı bir telefon konuşmasının sosyal medyada yayınlanması üzerine ülke çapında gündem olmuştu.