Saylan ve Minibaş Anıldı...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) kurucusu Prof. Türkan Saylan ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Türkel Minibaş, Bodrum’da anıldı. 

Saylan ve Minibaş Anıldı...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) kurucusu Prof. Türkan Saylan ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Türkel Minibaş, Bodrum’da anıldı. 

ÇYDD Bodrum Şubesi’nce Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde bir etkinlik gerçekleştirildi. Derneğin kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Türkel Minibaş’ın anıldığı etkinlikte, dernek tanıtımı yapıldı, çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi. 

Program öncesi Kent Haber’e bir açıklama yapan ÇYDD Bodrum Şubesi Başkanı Meral Saraçbaşı, şunları dile getirdi:

“Prof Dr. Türkan Saylan ve yine çok genç yaşta yitirdiğimiz genel başkan yardımcımız Prof. Dr. Türkel Minibaş’ı ölümlerinin 10. Yılında yaş günlerine armağan olsun diye bir etkinlik düzenliyoruz. Ama aynı zamanda bir dernek tanıtım toplantısı. Çünkü biz neler yapıyoruz? Bu programı tamamen gençler hazırladı. Sadece amatör çabaları ile bir programı doldurdular.  Müzik, danslar, gösteriler, sunumlar, konuşmalar, program akışı, teknik, her şey onlara ait. Liseli gençlerimiz Çağdaş Yaşam’ın güzel bir ürününü vermek üzere derneğimizin 30. Yılında bu programı bizlere sunacaklar.”

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu ve çok sayıda kişinin katıldığı program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra ÇYDD’nin 18 dakikalık tanıtım filmi gösterildi, Prof. Dr. Türkan Saylan ve Prof. Dr. Türkel Minibaş hakkında bilgiler verilip, şiirler okundu. Etkinlik sonunda her bir öğrenci İzmir Marşı eşliğinde ellerindeki harflerle bir araya gelerek “Çiçeklerini Soldurmayacağız” yazısını oluşturdular.