SAYNUR GELENDOST ANILDI

Çevre dostu Saynur Gelendost, ölümünün 4. yıldönümünde anıldı. Bodrumlu Gönüllüler...

SAYNUR GELENDOST ANILDI
Çevre dostu Saynur Gelendost, ölümünün 4. yıldönümünde anıldı. Bodrumlu Gönüllüler Derneği, Peynirçiceği Gündoğan Gönüllüler Derneği ve Maviyol Girişimi üyeleri, Gündoğan'da Gelendost'un önderliğinde yaptırılan Sınırsızlık Meydanı anıtının önünde başlattıkları anma törenine, Gümbet'teki mezarı başında devam ettiler.
Peynirçiceği Gündoğan Gönüllüleri Derneği Başkanı Selma Höcek, anıtın önünde yaptığı konuşmada "Gelecek, nesillere bırakacağımız en büyük mirastır bilinci ve sorumluluğundan hareketle yörede yaşayan herkesin bu oluşuma katkı vererek, gözlerin ve kulakların çevre bilincine açılmasını sağlamak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
Daha sonra söz alan Bodrumlu Gönüllüler Derneği Başkanı Cemile Uygur, "Şimdi görüyoruz ki Abdi İpekçi Barış Ödülü sahibi Saynur Gelendost'un dikkatimizi çekmeye çalıştığı her nokta aslında hayati önem taşıyor. İnsan, doğanın dışında değil onun bir parçasıdır ve hem doğayla, hem de birbirleriyle barış içinde yaşamayı öğrenmelidir. Hiçbir savaşın kazananı yoktur. İnsanın doğa ile giriştiği savaşta da kazanan olmayacaktır. Doğayı yok eden insan kendi yok oluşunu da hazırlamaktadır" dedi.
Saynur Gelendost'un mezarına Bodrum Belediyesi'nin gönderdiği buket ve çevrecilerin ellerindeki karanfiller konularak, bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.