SCHRÖDER BODRUM'UN KEYFİNİ ÇIKARIYOR...

Geçtiğimiz günlerde Bodrum'un Gümüşlük beldesinden bir ev alan Almanya'nın eski...

SCHRÖDER BODRUM'UN KEYFİNİ ÇIKARIYOR...
Geçtiğimiz günlerde Bodrum'un Gümüşlük beldesinden bir ev alan Almanya'nın eski Başbakanı Gerhard Schröder Bodrum tatiline ve Bodrum'un keyfini çıkarmaya devam ediyor.

7 Şubat tarihinde ilk kez Bodrum'a gelen ve birkaç gün kalan Schröder çok beğendiği ilçeden ev sahibi olmaya kara vermişti.Geçtiğimiz hafta tekrar Bodrum'a gelen eski Başbakan Gümüşlükte bir ev satın alarak yarı Bodrumlu olan ünlüler kervanına katıldı.

Schröder, bu sabah saatlerinde çok sayıda koruma ve bazı iş adamları eşliğinde önce Bodrum sokaklarında dolaştı, ardından Bodrum Kalesini ve Bodrum Deniz Müzesini gezdi. Schröder, burada sergilenen eserler hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Gezinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Schröder, Bodrum'u çok beğendiğini ve bugün Bodrum Kalesini gezdiğini söyledi.

Bodrum'da geçmişten bugüne her kültürün yaşatıldığını sözlerine ekleyen Schröder, "Bodrum Kalesi'nde İngiliz kulesini, Alman Kulesini, İtalyan kulesi ve çeşitli kültürlere ait eserleri inceledim ve onlardan çok etkilendim. Bodrum'dan değişik kültürlerin yaşamış olduğunu gördüm'' dedi. 

Gazetecilerin, Bodrum'dan ev sahibi olmasıyla ilgili sorularına ise Schröder, "Gümüşlük'te küçük bir ev aldım. Bundan sonra ailemle birlikte özel günlerde, tatil günlerinde daha çok burada, Bodrum'da olacağım. Bunun için çok mutluyum. Bodrum'u çok sevdim" diye konuştu.

Schröder, daha sonra Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u makamında ziyaret etti. Kocadon, Schröder'i belediye binasının içinde karşıladı. Schröder'in ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Kocadon, şöyle konuştu:

"Bodrum'un artık bir dünya markası olduğunu düşünüyorum. Bunu herkesin kabullenmesi lazım. Biz elimizden gelen her türlü gayreti yapmaya hazırız. Sayın Başbakanımızın Bodrum'dan yer alması ve bizi ziyaret etmesi beni çok mutlu etti. Ayrıca Bodrum'un tarihi ve kültürel yerlerini gezmesi bizi mutlu etti" dedi.