ŞEHİRLERARASI OTOBÜSLE KAÇAK GÖÇMEN SEVKİ!..

Bodrum'da gece boyunca Polis ve Sahil Güvenlik ekiplerinin ortak çalışmasıyla 149...

ŞEHİRLERARASI OTOBÜSLE KAÇAK GÖÇMEN SEVKİ!..
Bodrum'da gece boyunca Polis ve Sahil Güvenlik ekiplerinin ortak çalışmasıyla 149 kaçak göçmen yakalandı.

Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adasına yasa dışı yollarla geçebilmek için insan tacirlerinin organize ettiği kaçak göçmenler, güvenlik güçlerinin çalışmasıyla yakalandı.

Gece boyunca karadan çalışmalarını yürüten Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine denizden de Sahil Güvenlik botu destek verdi. İlk olarak, Gümbet Mahallesinde şehirlerarası bir firmaya ait otobüsü durduran polis ekipleri, otobüsün içindeki Pakistan ve Afganistan uyruklu 52 kişiyi yakaladı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekilen otobüsün bagajından çok sayıda can yeleği çıktı. Yapılan işlemler sonucu para cezası kesilen araç, 60 gün boyunca trafikten men edildi.

Sabah saatlerine kadar süren çalışmalarda, denizde devriye atan Sahil Güvenlik botu kıyılarda tespit ettiği ve denize açılmak üzere hazırlık yapan grupları tespit ederek polis ekiplerine bildirdi. Çalışmalar boyunca İçmeler, Gümbet, Bitez ve Ortakent sahillerinde toplam 97 kaçak daha yakalandı.

Polis ekiplerince işlemleri tamamlanan aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu kaçaklar il dışındaki kamplara gönderildi.