Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 11:47:10' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 11:47:10' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=445checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=11 and campaign_id=445update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658394

ŞEHİT BABASI ERZURUM'DA

Şehit babası İhsan Aşınmaz, terörü protesto için oğlu Özden Aşınmaz'ın 1994 yılında...

ŞEHİT BABASI ERZURUM'DA

Şehit babası İhsan Aşınmaz, terörü protesto için oğlu Özden Aşınmaz'ın 1994 yılında şehit düştüğü Bitlis'in Mutki ilçesine gitmek üzere motosikletle yola çıktığı Muğla'dan Erzurum'a geldi.

Şehit oğlunun anısına bu yıl 13'üncü kez motosikletiyle yola çıkan 73 yaşındaki İlhan Aşınmaz, yaptığı açıklamada, hem oğlunun anısını yaşattığını, hem de teselli olmaya çalıştığını söyledi.

Oğlu Özden Aşınmaz'ın 1994 yılında vatani görevini yaparken, Bitlis'in Mutki ilçesinin Kavabaşı mevkiinde terör örgütü PKK üyelerince şehit edilmesinin 13 yılında 21 Haziran'da Muğla'dan hareket eden Aşınmaz, " 13 yıldır motosikletle Muğla'dan hareketle şehir şehir dolaşarak, oğlumun şehit düştüğü Mutki'ye gidip teselli olmaya ve anısını bu şekilde yaşatmaya çalışıyorum. Şehit çocuklarımızın kanları ve ruhlarının şehit oldukları yerde olduğuna inanıyorum. Mutki'ye gittiğim zaman çocuğumun beni karşıladığını hissediyor, rahatlıyorum sevinçle dönüyorum'' dedi.

Bütün vatandaşların, özellikle de şehit ailelerinin Doğu'yu ve Güneydoğu'yu mutlaka ziyaret etmesi gerektiğini vurgulayan Aşınmaz, ''Gelsinler buralarda vatanın nasıl korunduğunu ve askerin ne çektiğini görsünler. Şehit ailelerinden sadece 5 bin tanesi buralara gelse onların çektiği acıları herkes görse bunun birlik beraberliğimize olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum. Eskiden toplum olarak kardeşçe yaşardık. Ama şimdi bu kavga, bu terör neden anlamış değilim. Vatan için evlatlarımızı da kendimizi de feda ederiz. Yeter ki vatan sağ olsun'' şeklinde konuştu.