ŞEN'E GÖRE KLÜPLERİN GELECEĞİ KARANLIK!

Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Ali Şen, ''Samet Aybaba ile Beşiktaş'ın bu yıl çok...

ŞEN'E GÖRE KLÜPLERİN GELECEĞİ KARANLIK!
Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Ali Şen, ''Samet Aybaba ile Beşiktaş'ın bu yıl çok büyük sürpriz yapmasını bekliyorum'' dedi.

Şen, Bodrum'un Yalıkavak beldesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'deki kulüplerin transfere çok para harcadığını, Türkiye liglerinde bu kadar büyük paraların harcanmasının bir anlamı olmadığını söyledi.

Samet Aybaba'nın diğer antrenörler için örnek olacağını dile getiren Şen, Beşiktaş’ın transfer politikalarına destek vererek şunları söyledi;
''Samet Aybaba ile Beşiktaş'ın bu yıl çok büyük sürpriz yapmasını bekliyorum. Fazla ücret ödenmeyen genç futbolcularla Beşiktaş'ın büyük başarılar elde etmesini bekliyorum. Gençlerin önü açılacak'' diye konuştu.

Şen, transfere büyük paralar yatırmanın, takıma büyük yıldızlar almanın mutlak başarı anlamına gelmediğini vurguladığı konuşmasında Real Madrid'in her yıl Avrupa'nın ve dünyanın transfer şampiyonu olduğunu ancak kendi liginde her yıl şampiyonluğu kazanamadığını belirterek sözlerine şöyle devam etti;
''Şimdi futbolculara para verirken, büyük yıldızlar alırken neden alıyorsunuz' Reklam için alıyorsunuz. Reklam getirisiyle masrafları karşılamak için. Ya da takıma katkısı olsun diye'' ifadesini kullandı.

Şen, transfere bu denli para harcayan kulüplerin Avrupa kupalarında başarılı olması gerektiğini savunarak, ''Bizim kulüplerimizin bu paraları harcamalarını, borçlanmalarını beğenmiyorum. Gelecek asla ve asla parlak değil. Yoksa transfer gelecek, gidecek ama bu paralara günah. Madem paralar veriliyor, Şampiyonlar Ligi şampiyonu olsunlar'' diye konuştu.