SERDAR BİLGİLİ'NİN İNŞAATINA İNCELEME

Yalıkavak beldesinde bulunan ve Beşiktaş Spor Kulübü Eski Başkanlarından Serdar...

SERDAR BİLGİLİ'NİN İNŞAATINA İNCELEME
Yalıkavak beldesinde bulunan ve Beşiktaş Spor Kulübü Eski Başkanlarından Serdar Bilgili’nin sahibi olduğu “Bilgili” inşaat şantiyesinde Muğla Vali Yardımcısı ve Bodrum Kaymakamı tarafından inceleme yapıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Yalıkavak, Gökçebel mevkisinde bulunan ve inşaatı devam eden sitenin imara aykırı bölümlerinin olduğu ve kötü görüntü oluşturduğu yönündeki şikayetler üzerine Muğla Valiliği çalışma başlattı. Valilik makamı tarafından görevlendirilen bir Vali Yardımcısı ve Bodrum Kaymakamı Dr.Mehmet Gödekmerdan’ın sabah saatlerinde bölgeye giderek yerinde incelemelerde bulunduğu öğrenildi.

Diğer yetkililerle birlikte bölge ve adı geçen şantiyedeki incelemelere katılan Yalıkavak Belediye Başkan Vekili Nevcihan Özcan, daha önce bölgeye aynı konuyla ilgili bazı yetkililerin geldiğini ve aynı şekilde incelemede bulunduklarını hatırlatarak şunları söyledi:

“Bilgili inşaatın çalışmaları devam ediyor ve devam eden bu inşatlarda karşıdan baktığın zaman bir yoğunluk görülüyor. Bu yoğunluk karşıdan görüldüğü gibi değil onu incelemeye gelmişler. 2 gün Milli Emlak’tan 2 görevli geldi baktılar ancak Vali Bey inanamamış. Vali bey Palmalife otelden, karşıdan görmüş ve ona yoğun gelmiş. Burası turizm yatırım belgeli bir yer. Burayı incelemek için kendisi devreye girmiş. Vali yardımcısı devreye girmiş, Vali yardımcısı gelince de Kaymakam bey devreye girmiş, bende gittim beraber dolaştım emsal dışı olan altta koridorları var. O koridorlara karşıdan bakınca sanki beton gibi gözüküyor. Ama onların üzerleri toprakla kapatılıp, çiçek, ağaç yapılacakmış. Bize bilgisayardan çıkmış halini gösterdiler gerçekten bir yoğunluk görünmüyor. Onlarda bütün bu belgeleri aldılar ve geriye döndüler. Herhangi bir sıkıntı yok ” dedi.