Sertab Erener’den Çevreci Çağrı

Türk popunun Eurovision tescilli yıldızı Sertab Erener, bayramın ilk günü Bodrum Antik Tiyatro'da muhteşem bir konsere imza attı. Erener, konserde çevre temizliği çağrısı yaparak “Ne olur elinizdeki çöpü, şişenizi küçük bir torbaya alıp buradan tertemiz ayrılırsanız çok mutlu olurum” dedi.

Sertab Erener’den Çevreci Çağrı

Biletleri günler öncesinden tükenen etkinlikte seyircilerini; "Bu yıl benim üçüncü konserim ve birkaç gün önce yaşadığım heyecanı tarif etmem imkansız. İnsan 40 yıldır şarkı söylüyor olsa bile, onun üzerine çalışmayınca kimliğini unutuyor. Ama bugün kendimizdeyiz. Ben kendimi en son elimde bez, ev siliyor olarak bırakmıştım. O yüzden şükürler olsun ki sizlerle birlikteyiz. Konser boyunca kendinizi koruyun, maskelerinizi ne olur çıkarmayın. Sizi çok özledim, yeniden hoşgeldin Bodrum" sözleri ile selamlayan güzel sanatçı, geçmişten bugüne oluşturduğu özel repertuar ile misafirlerine unutulmaz bir yaz akşamı yaşattı.

ÇEVREYE DUYARLI ÇAĞRI

Bodrum’da sık sık çevre temizlik hareketlerine katılan Erener, konserinin finaline doğru konser alanını dolduranlardan özel bir ricada bulunarak "Belediyede çalışan çok yakın arkadaşım var. Bakın çöp toplayanların bir derdi var. Ne olur elinizdeki çöpü, şişenizi küçük bir torbaya alıp buradan tertemiz ayrılırsanız çok mutlu olurum. Bu akşam bir şaşırsınlar" diyerek çevreci bir çağrıda bulundu. 

40 YILLIK BODRUMLU GİBİYİM

Pandemi dolayısıyla Bodrum'a yerleştiğini de ifade eden güzel sanatçı, "Yirmi yıl önce arkadaşlarımın tavsiyesi ile bir yatırım yapmıştım. Pandemi başladığından beri Bodrum'dayım. Tüm samimi dostlarım da burada. Artık sizlerden biri sayılırım" sözleriyle kendini kırk yıllık Bodrumlu gibi hissettiğini dile getirdi.

Yaklaşık iki saat süren konser performansını alkışlar eşliğinde noktalayan Sertab Erener, sahneden seyircilerin tezahüratları eşliğinde indi.