SERVİS KAZASI UCUZ ATLATILDI!

Bodrum’da buzlanma sebebiyle kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden...

SERVİS KAZASI UCUZ ATLATILDI!
Bodrum’da buzlanma sebebiyle kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden bir öğrenci servisi devrildi. İçerisinde 12 öğrencinin olduğu servis kazası, şans eseri maddi hasarla atlatıldı.

Sabahın erken saatlerinde ilçedeki bir okula öğrenci taşıyan 48 S 1283 plakalı minibüs Bağla – Gürece yolunda seyrettiği sırada, şoför buzlanan yolda direksiyon hakimiyetini kaybetti. Yol kenarındaki trafik tabelasını devirerek şarampole giren minibüs devrildi. Kazanın ardından büyük şok yaşayan öğrenciler, olayı yara almadan atlattı. Servis içerisindeki öğrencilerin emniyet kemerlerinin bağlı olması, kazanın yaralanma olmadan atlatılmasını sağladı.

5 ilkokul, 2 ortaokul ve 5 lise olmak üzere toplamda 12 kazazede öğrenci, başka bir araçla okullarına gönderildi. Bölgeye gelen jandarma ekipleri buzlanan yolda güvenlik önlemleri aldı.

Bağla- Gürece yolunda seyreden araçların da buzlanma sebebiyle ilerleyemedikleri görüldü. Bir süre patinaj çeken araçlardan bazıları rampadan çıkamazken, kimileri de güçlükle çıktı. Öte yandan sürücüler buzlanan yolda gerekli tedbirlerin alınmamasına tepki gösterdi.

Kazanın ardından bölgeye gelen iş makinesi de buzlanma olan yolda çalışma başlattı. Yol, jandarma ekiplerince bir süre trafiğe kapatıldı. Kimi sürücülerde buzlanmanın olduğu yolda önlem alınmamasına tepki gösterdi.

Kazaya karışan araç, jandarmanın incelemesinin ardından bölgeden kaldırıldı.