Sesli Kitap Okumalar Gerçekleştirilecek

TED Bodrum Koleji anaokulundan liseye kadar her seviyede OKUYAY Platformunun çalışmalarına destek vermek için bir proje başlattı.

Sesli Kitap Okumalar Gerçekleştirilecek

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin desteği ile kurulan Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu (OKUYAY) destek verdiği pilot projelere bir yenisini daha ekleyerek Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan Sesli Okuma Günleri için ilk adımlarını atıyor. OKUYAY Platformu tarafından yürütülecek projede, çeşitli araştırmalarla faydaları kanıtlanmış sesli okuma eylemi desteklenerek toplumda okuma kültürünün yaygınlaştırılması adına yeni ve önemli bir girişim başlatılıyor.

Türkiye’de kitaba ve okumaya dair her şeyin parçası olmaya çalışan ve bunun için hem profesyonel alanda hem de toplum için pek çok etkinlik yaparak daha çok çocuğa ulaşan TED Bodrum Koleji anaokulundan liseye kadar her seviyede OKUYAY Platformunun çalışmalarına destek vermek için bir proje başlattı.

Kasım ayı boyunca okulun instagram hesabından yapılacak bir dizi canlı yayınla okuma kültürünün yaygınlaştırılması konusunda Türkiye genelinde farkındalık yaratmayı hedefleyen okulun öğretmenleri sesli kitap okumalar gerçekleştirilecek.

Yayınlar, Kasım ayı boyunca her Pazartesi ve Cuma günleri saat 20.00’de okulun resmi instagram hesabından (@tedbodrumkoleji) yapılacak.