SESSİZ PROTESTO

Sabah saatlerinde Yalıkavak Marina içerisinde, yaklaşık 50 kişilik çalışan grup,...

SESSİZ PROTESTO
Sabah saatlerinde Yalıkavak Marina içerisinde, yaklaşık 50 kişilik çalışan grup, oturma eylemi yaptı.

Yalıkavak'ta bulunan ve ünlü işadamı Jefi Kamhi'ye ait olan, Yalıkavak Port Bodrum Marina bugün çalışanlarının eylemine sahne oldu. Marina'da çalışan işçi ve yöneticilerin oluşturduğu grubun yaptığı öğrenilen eylemde yaklaşık 3 aydır maaşlarını alamadıklarını iddia eden grup, sessiz oturma eylemiyle patronlarını protesto etti.
Çalışanların maaşlarını alana kadar iş bırakma eylemine devam edecekleri iddia edildi. Eylemi haber alarak olay yerine giden basın mensupları ise, grubun kendilerine karşı da sessiz kalmaları karşısında şaşkına döndü. Yaptıkları eylemle ilgili görüş beyan etmekten ve basına bilgi vermekten kaçınan grubun bu tavrı, yaptıkları eylemle tezat teşkil etti.

Yalıkavak Port Bodrum Marina, turizm sektöründe hizmet vermek üzere 22 Haziran 2005 yılında kuruldu. Denizde 336, karada ise 100 yat bağlama kapasitesine sahip. Marina, açıkta inşa edilmiş yapay bir rekreasyon adası ile bu adayı karaya bağlayan bir ulaşım köprüsü sayesinde özellikli bir yerleşim planına sahip ancak geçmiş yıllarda bu dolgu nedeniyle de kamuoyunun gündemine gelmişti. Marina'da çeşitli kafe, restoran, mağaza ve dükkanların yanı sıra amfi-tiyatro ile de ziyaretçilerine hizmet sunuluyor. Ayrıca 17 odalı butik pansiyonu, yat kulubü, gümrük ve pasaport işlemleri için hudut kapısı, gümrüksüz satış mağazası, gümrüklü alan, akaryakıt istasyonu, çekek sahası, tekne bakım ve onarımı için teknik servis olanakları ve özel plaj bulunuyor.

Uzun zamandan beri ekonomik sıkıntılarla mücadele eden Port Bodrum Yalıkavak Marina'nın % 5 hissesi 2008 sonlarında TMSF tarafından satışa çıkarılmıştı. Kamhi'nin Marina'yı uzun zamandan beri devretmek istediği ve birçok yatırımcı grupla masaya oturduğu biliniyor. Marina'nın devri konusunda halen bir firmayla görüşüldüğü ve kısa bir süre içerisinde devrin gerçekleşeceği de edinilen bilgiler arasında.