“SEVGİ İNSANI, SEVGİ TOPLUMU”

Konacık Belediyesi ile Konacık Cahit Özvezneci İlköğretim Okulu işbirliğinde öğrenciler...

“SEVGİ İNSANI, SEVGİ TOPLUMU”
Konacık Belediyesi ile Konacık Cahit Özvezneci İlköğretim Okulu işbirliğinde öğrenciler için çevre konulu resim yarışması düzenlendi.

Konacık Belediyesi tarafından çevre bilincini aşılamak ve gençleri çevre ile barışık birer birey olarak yetiştirmek amacıyla, Konacık Cahit Özvezneci İlköğretim Okulu öğrencileri için düzenlenen çevre seminerleri kapsamında “Temiz Bir Çevre” konulu resim yarışması düzenlendi.

5 ile 8. sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirilen resim yarışması sonucunda düzenlenen resim sergisine Konacık Belediyesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Çuhadaroğlu, Konacık Cahit Özvezneci ilköğretim Okulu Müdürü Emin Geçin, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Konacık Cahit Özvezneci ilköğretim okulu idaresi olarak öğrencileri “Sevgi insanı, sevgi toplumu” sloganı ile yetiştirdiklerini belirten Okul Müdürü Emin Geçin şunları söyledi:

“Biz öğrencilerimizi çevreyle barışık birer birey olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz ve güzel bir çevrede yaşam alanı arz ediyoruz. Bütün tehlikelerden uzaklaşmış huzurlu bir tabiatta yaşamak için belediyemizle birlikte seminerler verdik, her sınıfımızla çevre bilinciyle alakalı konferanslar düzenledik. Çocuklarımız arasında yarışmalar düzenledik. Yarışma sonucunda ilk üçe giren öğrencilerimizi ödüllendirirken, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize de teselli ödülü vererek çocuklarımızı resim yapmaları için teşvik ettik. Bundan sonrada bu tarz çalışmalar devam edecektir. Yine çocuklarımızla beraber çevre temizliği de yapmaya devam ediyoruz. Bu çevre bize emanettir ve bizden sonradakilere aldığımız şekilde bırakmak istiyoruz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde katkılarından dolayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Düzenlenen resim yarışmasında birinci 5/D sınıfı öğrencisi Yusuf Alçiçek, ikinci 7/A sınıfı öğrencisi Dilan Binbir ve üçüncü ise 5/B sınıfı öğrencisi Havva Özbek oldu. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere hediyeler verildi.