SEVGİLİ BODRUM SERGİSİ ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR

Ressam Cengiz Çapanoğlu’nun suluboya ile hazırladığı “Sevgili Bodrum 3” adlı sergisi...

SEVGİLİ BODRUM SERGİSİ ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR
Ressam Cengiz Çapanoğlu’nun suluboya ile hazırladığı “Sevgili Bodrum 3” adlı sergisi Midtown Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Turizm eğitimi aldığı Paris’te aynı zamanda tutkunu olduğu resim eğitimi de alan sanatçı, rehberlik için gittiği Dünya’nın farklı ülkelerinde tanık olduğu kültürel ve doğal zenginlikleri, ışığına tutkun olduğu beyaz tuvallerle sanatseverlere aktarıyor.

2002 yılında Bodrum’a yerleşen sanatçı, tuvaline Bodrum’un güzelliklerini de aktarmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda Sevgili Bodrum 1 ve 2 sergilerini açan Çapanoğlu, “Sevgili Bodrum 3” sergisini Midtown Sanat Galerisi’nde açtı. Sergide 25 eser bulunuyor.

Sergisi ile ilgili Kent Haber’e konuşan Ressam Cengiz Çapanoğlu, “Turizm tahsilimin ardından rehberlik yaptığım yerlerde gördüğüm güzellikleri küçük defterlere çizdim. Ben hiçbir zaman fotoğraf çekmem. Küçük defterlere resmeder, daha sonra büyük tuvallere aktarırım. 2002 yılından beri Bodrum’da yaşıyorum. Bodrum’un yavaş yavaş kaybolan güzelliklerini tuvale aktarıyorum. Sadece denizini, kotrasını değil, dağlarını taşlarını da resmediyorum. Ama bu güzellikleri korumamız gerekiyor” dedi.

Midtown Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerini ağırlarken suluboya resim de yapan Cengiz Çapanoğlu, “Ben burada resim yaparken bazen çocuklar geliyor, beni görüyorlar. Böylelikle onlara resim sergisi de aşılıyorum. Bu bana ayrı bir zevk veriyor” diye konuştu.

Sergi, 15 Temmuz tarihine kadar ziyarete açık kalacak.