Sevgilisini Öldürüp İntihar Etti!

Muğla’da tartıştığı kız arkadaşını tabancasıyla öldüren astsubay, aynı silahla yaşamına son verdi.

Sevgilisini Öldürüp İntihar Etti!

Edinilen bilgiye göre Kötekli’de bir apartmanın giriş katında 39 yaşındaki Hafize Günakın’la birlikte yaşayan 21 yaşındaki astsubay Volkan Erdem, sabah birliğine gitmedi. Erdem’e ailesi ve arkadaşları da telefonla ulaşamadı. Evin bulunduğu mahalle polis bölgesi olduğundan dolayı jandarma ve polis ekipleri birlikte giderek, ev sahibindeki yedek anahtarla kapıyı açtırdı. 

Ekipler içeri girdiğinde sevgililerin cansız bedenleriyle karşılaştı. İlk belirlemelere göre Erdem, Günakın’ı önce göğsünden bıçakladı, ardından başından silahla vurarak öldürdü, aynı silahla da intihar etti.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Astsubay Volkan Erdem ve Hafize Günakın'ın 3 ay önce tanıştıkları, 1 ay önce de aynı evde yaşamaya başladıkları öğrenildi. Erdem ve Günakın arasında son günlerde kıskançlık yüzünden olduğu öne sürülen tartışma yaşanmaya başladı. Bunun üzerine Günakın ayrılmak istedi. Ayrılmak istemeyen Erdem, Günakın’ı önce göğsünden bıçakladı, sonra da başından silahla tek el ateş ederek öldürdü. Erdem aynı silahla intihar etti.

Hafize Günakı’ın eşinden ayrı yaşadığı, boşanma davasının ise devam ettiği öğrenildi. Çiftin cesetleri, olay yeri savcısının incelemesinin ardından Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.