Sevimli Misafir Yeni Yuvasını Bekliyor

Bodrum’da bir sitede vatandaşlar tarafından bulunarak Torba Geçici Hayvan Bakımevi’ne getirilen Guinea Pig (Gine Domuzu), Bodrum Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nde misafir ediliyor.

Sevimli Misafir Yeni Yuvasını Bekliyor

Bodrum Belediyesi veteriner hekimleri tarafından ilk kontrolleri yapılan sevimli hayvan, Torba Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nde sahiplendirilmeyi bekliyor. 

Gine domuzu, Güney Amerika ormanlarından gelen bir kemirgendir. Bu hayvanın zarif bir doğası vardır ve dost canlısı olmaları onları tüm dünyada iyi evcil hayvanlar yapan şeydir. Tüy tiplerine göre farklılaşmış olan birkaç gine domuzu çeşidi vardır. Gine domuzlarının birçok ülkede farklı isimleri vardır. En bilinen isimler kobay fare veya kobaydır, buna rağmen bazen evcil gine veya evcil kobay da denir. Gine domuzları sadece kelimeleri öğrenmek ve emirlere uymakla kalmaz, aynı zamanda problem çözmekten ve yeni numaralar öğrenmekten de zevk alırlar. Gine domuzunuza öğretebileceğiniz basit ve eğlenceli hareketler vardır, ayrıca bir süre düşünmesini gerektiren oyuncakların ve bulmacaların da tadını çıkarabilir.

Yaralı Eşek Sahiplendirildi…

Geçtiğimiz Mart ayında Konacık’ta yaralı halde bulunan ve tedavisine hemen başlanılan eşek de uzun bir süredir Torba Geçici Hayvan Bakımevi’nde gözlem altında tutuluyordu. Yaralı eşek sağlığına kavuşmasının ardından Kızılağaç Mahallesi’nde ikamet eden bir hayvansever tarafından sahiplenildi.
Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevlerinde bulunan yüzlerce can, kalıcı yuvalarını ve ömürlük dostlarını bekliyor.