Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-27" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-27 05:20:27' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-27 05:20:27' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=492checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-27" and view_hour=05 and campaign_id=492update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1656492

Sevindik, Adaylıktan Çekildi

Muğla Gazeteciler Cemiyeti başkanlığı adaylarından Abdulkadir Sevindik, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Sevindik, Adaylıktan Çekildi

Mevcut başkan Süleyman Akbulut ile Bodrum’dan Fatih Bozoğlu ve Abdulkadir Sevindik’in aday olduğu Muğla Gazeteciler Cemiyeti seçimleri ile ilgili sürpriz bir gelişme  yaşandı. Adaylardan Abdulkadir Sevindik, adaylıktan çekildi. 

Mayıs ayında başlattığı Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkan adaylığından çekildiğini ve çekilme kararının altında mevcut iki adaydan herhangi birine fayda sağlamak ve destek vermekle ilgili bir düşüncesinin olmadığını dile getiren Sevindik, şu ifadeleri kullandı:

"Değerli Meslektaşlarım, aylar evvel sadece ve sadece mesleğe gönül vermiş bir grup gazeteci arkadaşımızla “Cemiyet için Cemiyetin içinden” sloganıyla çıktığımız yolda Muğla Gazeteciler Cemiyetimizi; Demokratik ve saygın kılmayı, siyasetin arka bahçesi ve şahısların prestij makamı olarak kullanılmasına engel olmayı, etkilenen değil etkili olan, kapı kapı dolaşan değil ilk başvuru kapısı olan cemiyet yapmayı, hedeflemiştik. Tüm bunları yapma konusunda ortaya koyduğumuz en önemli düşüncemiz de “Cemiyetimizin kaybettiği saygınlığının başta siyaset olmak üzere tüm aidiyetlerin üzerinde tartışılıp onarılabileceği” düşüncemizdi. 

Seçim sürecinin sonuna yaklaştığımız bu günlerde dozunu iyice arttıran ve başından itibaren reddettiğimiz ve parçası olmama konusunda bütün gücümüzle direndiğimiz hesapların ve aidiyetlerin bir parçası olmadık. Düşüncelerimizi ve planladıklarımızı kısacası hesabımızı üyelerimiz üzerinden yaptık. Onlara anlattık, onları dinledik. Süreçte birçok olaya şahit olduk. “Besleme yaftası” cemiyetimizin her bir üyesi üstüne sıçratılırken bunlara payanda olanları da gördük, “ama efendim” “fakat”ları da gördük. Seçim çalışmamızda patron kapısı çalmadık, patronlardan medet ummadık, siyasilere uğramadık, makam kapıları aşındırmadık, STK telefonlarını meşgul etmedik. Bilakis hareketimizin ismine yakışır şekilde yalnızca ve yalnızca meslektaşlarımızla bir araya geldik.

Bir kerecik daha denmeyecek, liyakata dayalı seçim üzerinde direterek, uzmanlık alanlarından oluşan komisyonlarla, sertifika programlarıyla dolu bir tüzük hazırlanması başta olmak üzere mesleği ve meslektaşları değerli kılacak bir yönetim olacağımızı ifade ettik. Kazanmamız için bazıları tarafından salık verilen, üyelerimizi yönelik mobbing içeren bütün önerileri elimizin tersiyle ittik. 

Meslektaşlarımız için planladığımız projeleri hayata geçirmek çalışmak bizleri çok heyecanlandır ve asla yormaz ama yürünen yolda kullanılan yöntemler bizim hayata bakış açımızla uyuşmuyor. Yaptığımız yolculukta varacağımız yerden ziyade,yaptığımız yolculuğun vasfına önem verdik.Meslektaşlarımız için düşündüğümüz ve projelerimizle anlattığımız her şey samimi ve yürektendi. 

Gelinen noktada bu kötücül, yakışıksız ve etik dışı davranışların yüksek oranda hissedildiği bir ortamda yapılacak seçime arkadaşlarımla birlikte girmemeye karar verdik. Bugün itibarıyla arkadaşlarımla aldığım karar doğrultusunda Mayıs ayında başlattığım Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkan adaylığından çekiliyorum. Çekilme kararımın altında mevcut iki adaydan herhangi birine fayda sağlamak ve destek vermekle ilgili bir düşünce kesinlikle yoktur. 3 Temmuz 2021 Cumartesi günü yaşanacak olan seçimli olağan kongre sonucunun meslektaşlarımızın ihtiyacı olan süreçlerin başlamasının miladı olmasını diliyorum.”