ŞEVVAL SAM’DAN MÜZEYYEN MÜZİKALİ

Ünlü sanatçı Şevval Sam, Türk müziğinin en büyük seslerinden Müzeyyen Senar'ın hayatından...

ŞEVVAL SAM’DAN MÜZEYYEN MÜZİKALİ
Ünlü sanatçı Şevval Sam, Türk müziğinin en büyük seslerinden Müzeyyen Senar'ın hayatından önemli kesitler ve şarkıların yer aldığı "Müzeyyen" isimli tek kişilik müzikal gösteri ile Bodrumluların karşısına çıktı. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Şevval Sam, taciz iddialarının ardından rol arkadaşı Talat Bulut'un yeniden dizide rol alması ile ilgili sorulara "Maalesef" diyerek cevap verdi.

84 yıllık sanat hayatına pek çok unutulmaz eser sığdıran değerli sanatçı Müzeyyen Senar'ın hayatından önemli kesitlerin müzikle harmanlandığı "Müzeyyen" isimli tek kişilik müzikal gösteri, 100'üncü doğum yılında Bodrum Antik Tiyatro'da ünlü sanatçı Şevval Sam tarafından sahneye taşındı. Müzikali Usta gazeteci Güneri Civaoğlu ve Oyuncu Ruhsar Özcan'ın da aralarında olduğu yaklaşık bin 500 kişi izledi.

Metni edebiyatçı Figen Şakacı, rejisi ise müzikal tiyatronun deneyimli yönetmenlerinden Engin Alkan tarafından hazırlanan gösteride Şevval Sam, hem oyunculuğu hem de sesiyle büyük beğeni topladı. Şevval Sam'ın Türk Sanat Müziğinin efsane ismi Müzeyyen Senar'ın şarkılarına yer verdiği gösteri yaklaşık bir buçuk saat sürdü.

Müzikal gösterinin ardında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sam, Bodrum'da konser verdiği için çok memnun olduğunu söyleyerek "Bodrum'da konser vermem çok özel bir durum çünkü Müzeyyen Senar son günlerini burada geçirdi. Burası ve harbiye açık havadaki konserimiz çok güzeldi. Müzeyyen Senar 70'inci yılını Harbiye’de kutladı. Burada onun 100'üncü yaşını kutladığımız için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

"BU KONU VİCDANLARDA AKLANACAK"

"Yarım Elma" dizisinde Talat Bulut ile beraber aynı dizide başrol oynayan Şevval Sam, Taciz iddialarının ardından tekrar dizide oynayacak olan Bulut için "Maalesef" diyerek şu sözlere yer verdi:

“Biz işimizin bir şekilde başındayız. Bu işin başlamasını bekleyen kocaman bir ekip var. Bu proje tek bir kişinin değil. Tabi ki de bazı rahatsızlıklarımız var ve bunu da gerekli yerlere bildirdik. Hepimizin sözleşmesi var, sorumlu olduğumuz kocaman bir ekip var. Kafaları kurcalayan bu hikayede adını telaffuz etmek istemediğim mesele halen sonlanmış değil. Bu açıdan da gerçek anlamda vicdanlarda aklanacağı günü bekliyoruz” dedi.

Bir gazetecinin sonuçta bu sezon beraber çalışacaksınız sorusuna Şevval Sam tek kelimeyle "Maalesef" diyerek cevap verdi.