SEYİR HALİNDE YANMAYA BAŞLAYAN ARAÇ KÜL OLDU!

Bodrum'da akşam saatlerinde meydana gelen araç yangını vatandaşlara korkulu dakikalar...

SEYİR HALİNDE YANMAYA BAŞLAYAN ARAÇ KÜL OLDU!
Bodrum'da akşam saatlerinde meydana gelen araç yangını vatandaşlara korkulu dakikalar yaşatırken, geciken müdahale nedeniyle büyük hasar gören araç kullanılamaz hale geldi.

Olay bu akşam saat 19:00 sularında Bodrum'un Yalı Mahallesi Darboğaz Yolu Üzerinde meydana geldi. Olaya şahit olan gönüllü muhabirimiz Erman Alparslan'ın edindiği bilgilere göre, 48 TP 372 plakalı LPG ile çalışan aracın yakıtı bitince yolda kaldı. Bir fırında çalıştığı öğrenilen araç sahibi, yakındaki bir akaryakıt istasyonundan benzin alarak aracına koydu ve aracı çalıştırdı. Yaklaşık 200 metre yolalan araç seyir halindeyken biranda yanmaya başladı. Araçtan çıkarak yangına müdahale etmeye çalışan sürücü ve çevreden yardıma gelen vatandaşların tüm çabalarına rağmen yangın kontrol altına alınamadı. Vatandaşların ihbarıyla yola çıkan itfaiye araçları ise, Bodrum'dan yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki olay yerine yaklaşık 40 dakika sonra ulaşabildi.

Olay yerine ulaşan itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın söndürülürken, bölgedeki zabıta ekipleri de herhangi bir patlama ihtimaline karşılık güvenlik önlemi alarak vatandaşları olay yerine yaklaştırmadı.

Yangın sonrasında araçta büyük hasar meydana geldi.