SEZONUN İLK YOLCU GEMİSİ GELDİ

Sezonun ilk gemisi olan Malta bayraklı "Thomson Spirit" adlı gemi, Bodrum'a bin...

SEZONUN İLK YOLCU GEMİSİ GELDİ
Sezonun ilk gemisi olan Malta bayraklı "Thomson Spirit" adlı gemi, Bodrum'a bin 326 yolcu getirdi.

Limassol'den Bodrum'a gelen 212 metre uzunluğundaki gemi, Bodrum gemi yanaşma iskelesine demirledi. Bir römorkörün de eşlik ettiği gemi öğle saatlerinde Bodrum Gemi Yanaşma iskelesine yanaştı.

Gemide bulunan çoğunluğu Güney Kıbrıs ve İngiliz uyruklu bin 362 yolcudan bazıları kent merkezini gezdi, bazıları ise gemiden Bodrum manzarasını seyretti. Kumbahçe ve Paşatarlası sahili ile Cumhuriyet Caddesinde yürüyen turistler, buradaki dükkanlardan bol bol alışveriş yaptı.

Bodrum Yolcu Limanı Müdürü Gonca Uygun, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2014 yılının ilk gemisini ağırladıklarını söyledi. Gemide bin 326 yolcunun olduğunu belirten Uygun, Kent Haber'e şu bilgileri verdi;

"212 metre uzunluğundaki gemi akşam saatlerine kadar Bodrum'da kalacak. Bütün yıl boyunca 110 geminin gelmesini bekliyoruz. Geçen yıla oranla bu sene gelecek olan gemilerin büyüklükleri geçen seneye göre daha fazla olacak. Bodrum'a hayırlı olsun" dedi.

Sezonla ilgili pozitif beklentiler içerisinde olduklarını belirten Uygun, yaz sezonu boyunca ilçeye dünyanın her yerinden yolcunun geleceğini kaydetti.

495 personelin bulunduğu geminin akşam saatlerinde Bodrum'dan ayrılarak Pire'ye hareket edeceği öğrenildi.