SGK MUĞLA İL MÜDÜRÜ MAKAMINDA ÖLDÜRÜLDÜ !

Sosyal Güvenlik Kurumu Muğla İl Müdürü Naci Şahin, bu sabah makamında 'SGK İl Müdürleri...

SGK MUĞLA İL MÜDÜRÜ MAKAMINDA ÖLDÜRÜLDÜ !
Sosyal Güvenlik Kurumu Muğla İl Müdürü Naci Şahin, bu sabah makamında 'SGK İl Müdürleri Aylık Toplantısı' sırasında uğradığı silahlı saldırıya sonucunda hayatını kaybetti. Saldırı anında binada olan Balıkesir ve Manisa hariç üç Ege il müdürünü de rehin alan SGK çalışanı saldırganı güvenlik güçleri uzun süre ikna etmeye çalıştı.

Silahlı saldırının ardından odada bulunan rehinelerin kurtarılması için Çevik Kuvvet ekipleri binaya girdi. Polisin uzun ikna çabaları sonuçlandı ve saldırgan Hasan S. silahını bırakarak emniyet güçlerine teslim oldu.

Sabah gerçekleşen saldırı sırasında İl Müdürü Naci Şahin'in odasında, “SGK İl Müdürleri Aylık Koordinasyon Toplantısı”na katılan Ege bölgesi ilk müdürleri bulunuyordu. Balıkesir İl Müdürü'nün odadan çıkmayı başardığı, Manisa İl Müdürü'nün ise toplantıya geç kaldığı için saldırı anında odada bulunmadığı öğrenildi.

Bu sabah saat 09.30 sıralarında binanın ikinci katında toplantıda bulunan Şahin'e, aynı kurumda şef olarak çalıştığı belirtilen H.S. silahla ateş açtı. Şahin, sal dırıda ağır yaralandı ve sonrasında hayatını kaybetti.

Olay sırasında toplantıda bulunan ve dışarı çıkabilen Balıkesir SGK İl Müdürü Cem Dinç basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Şüpheli bir anda içeri girdi. 'Ne haber Naci' diyerek silahla başına bir el ateş etti. Biz panikle dışarı çıkarken, bazı arkadaşlarımız içeride kaldı. Korkunç bir olaydı'' dedi.

Bu arada olay yerine gelen Naci Şahin'in eşi Saliha Şahin fenalık geçirdi. Şahin, olay yerindeki ambulansla Muğla Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Öte yandan Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay, Belediye Başkanı Osman Gürün, Vali Yardımcıları Faruk Necmi Kurt ve Rıfat Ata ile Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş da olay yerine geldiler.

Yakındaki Muğla Devlet Hastahanesi'nden gelen ambulanslarda bulunan sağlık ekipleri, Şahin'e müdahale etmek için binaya girdi. Bazı çalışanlar göz yaşları içinde binayı terk etti.