ŞİDDETLİ YAĞIŞ MUĞLA'YI VURDU

Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, son 48 saatte Muğla...

ŞİDDETLİ YAĞIŞ MUĞLA'YI VURDU
Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, son 48 saatte Muğla kent merkezine 69.2 kilogram yağış düştü.

Şiddetli yağış nedeniyle Muğla kent merkezine bağlı Yeniköy ve Karabağlar Yaylası yollarında ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşandı. Trafik ekipleri, sürücüleri yağışın yoğun olduğu bölgelerde yapılan anonslarla uyardı. Özellikle Karabağlar Yaylası, Kötekli ve Yeniköy mevkisinde yollar su altında kaldı.

Şiddetli yağış nedeniyle Köyceğiz-Ortaca karayolu Kocabel mevkisinde ise heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle yaklaşık bir saat ulaşıma kapanan karayolu, ekiplerin çalışmasının ardından kontrollü olarak tekrar araç ulaşımına açıldı.

Muğla’da 2 gündür etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Köyceğiz’de de günlük hayat olumsuz etkilenirken, tarım arazileri su altında kaldı. Muğla’nın Karabağlar Yaylası ve Yeniköy mevkisindeki tarım arazileri de su altında kaldı.

Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’ne bağlı Nasufdede ve Kavakarası köylerinde ise şiddetli yağış özellikle seralarda hasara neden oldu.