SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 16:44:46' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 16:44:46' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=392checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=16 and campaign_id=392update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1660264

SİGARAYI BIRAKMAK ARTIK DAHA KOLAY

Bugün Dünya Sigara Bırakma Günü. Tedavisi mümkün olan bir hastalık olarak tanımlanan...

SİGARAYI BIRAKMAK ARTIK DAHA KOLAY
Bugün Dünya Sigara Bırakma Günü. Tedavisi mümkün olan bir hastalık olarak tanımlanan sigara bağımlılığından kurtulmak artık daha kolay.

9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü dolayısıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yayımlanan basın bildirisinde, sigarayı bırakmak için kararlılık, uygun tedavi ve motivasyonun önemine vurgu yapıldı. Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan imzalı basın bülteninde şu ifadelere yer verildi:

“Sigara ve tütün ürünleri dünyada en yaygın kullanılan bağımlılık yapıcı maddelerdir. Sigara kullanımı sebebi ile oluşan hastalıklar önlenebilir ölüm nedenlerinin başında gelmektedir. Sigara kullanımı bir bağımlılıktır, diğer bağımlılık türlerinde görüldüğü gibi, kişi zarar gördüğü halde kullanmaya devam eder. Bağımlılıkta kontrol yitimi ön plandadır ve kullanım kesildiği zaman çeşitli yoksunluk belirtileri ortaya çıkar.

Eğer sigara kullanıyorsanız, bunun bir hastalık olduğunu bilmeli ve bir an önce size yardımcı olacak olan “Sigara Bırakma Polikliniğine” başvurmalısınız. Sigara ile tek başınıza mücadele etmeniz zor olabilir, çünkü bu bir bağımlılıktır ve her bağımlılık gibi bir hastalıktır. Bırakma kararlılığı, uygun tedavi ve motivasyonla siz de sigarayı bırakabilirsiniz" dedi.

Ceyhan, 2015 yılı içinde il genelindeki sigara bırakma polikliniklerine 4 bin 966 kişi başvurduğunu ve bunlardan bin 547 kişinin sigarayı bıraktığını açıkladı.

Bodrum’da da, Toplum Sağlığı Merkezinde Sigara Bırakma Polikliniği vatandaşlara hizmet veriyor.