Şiirin Uç Beyi Anılacak...

Araştırmacı kişiliği, özgün duyarlılıkları ve buluşlarıyla 20. Yüzyıl Türk şiirinin en önemli isimleri arasında yer alan, İkinci Yeni’nin en önemli şairlerinden İlhan Berk bir kez daha anılacak.

Şiirin Uç Beyi Anılacak...

Araştırmacı kişiliği, özgün duyarlılıkları ve buluşlarıyla 20. Yüzyıl Türk şiirinin en önemli isimleri arasında yer alan, İkinci Yeni’nin en önemli şairlerinden İlhan Berk bir kez daha anılacak. Berk, hayatının uzun yıllarını Bodrum'da geçirmiş ve Bodrum'da hayata veda etmişti. 

“Şiirimizin uç beyi” usta şair İlhan Berk, sanat hayatına ve bizlere doksan yaşında veda etti. İlhan Berk’in aramızdan ayrılışının onbirinci yılında, oğlu Mimar Ahmet Berk ve Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi işbirliğiyle, 2011 yılından bu yana her yıl yapılmakta olan İlhan Berk Anma Sergisi, bu yıl da Bodrum  Oasis Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek. Sanatçı, ölüm günü olan 28 Ağustos tarihinde açılacak Anma Sergisi’nde tüm sevenleri ve dostları tarafından saygıyla anılacak. 

İlhan Berk’in resimleri, şiirleri, filmi, fotoğrafları ve şahsi eşyalarının yer aldığı İlhan Berk Anma Sergisi, 28 Ağustos Çarşamba günü, saat 18.00’de yapılacak kokteyl ile açılacak ve 31 Ağustos 2019 tarihine kadar, her gün 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.