Şikayetçi Olup Ertesi Gün Vazgeçmiş!

Muğla’da ayrıldığı erkek arkadaşı tarafından öldürülen Zeynep Şenpınar’ın 2 hafta önce sevgilisinden şiddet gördüğü için polis merkezine gidip şikayetçi olduğu öğrenildi. Genç kadın, ertesi gün şikayetini geri çekmiş.

Şikayetçi Olup Ertesi Gün Vazgeçmiş!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nden geçen yıl mezun olan 25 yaşındaki Zeynep Şenpınar, 2 gün önce Menteşe Kötekli Mahallesi'nde, erkek arkadaşı milli boksör Ahmet Selim K. (26) tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Şenpınar, dün memleketi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 3 yıl önce vefat eden babasının yanına defnedildi. 

Bugün, olayla ilgili çarpıcı bir detay daha ortaya çıktı. 2 hafta önce sevgilisinden şiddet gören genç kadınının emniyete giderek şikayetçi olduğu, sevgilisine 15 gün evden uzaklaştırma cezası verilmesi üzerine ertesi gün şikayetini geri çektiği öğrenildi. 

"BUGÜN BUNU YAPAN YARIN FAZLASINI YAPAR DİYE UYARMIŞTIK"

Zeynep Şenpınar’ın bir arkadaşı ise acı haber sonrası bir öğretim üyesine yazdığı mesajda ise şu ifadeleri kullanmış:

"Hocam şu an Muğla'da değilim. 2 hafta önce dayak yediğini, polise gidip uzaklaştırma verdirttiğini ama ertesi gün gidip kaldırttığını anlatmıştı. Bu kız ile çocuk uzun süredir beraber. Çocuk bu kızı arkadaşından ayırıp bodrum katta ev tutuyor. Sonra bu kız hep orda yasamaya başlıyor. Kirasına filan da yardımcı olmamış. Hep kavga ediyorlarmış. Zaten 2 hafta önce kız dayak yiyor yüzü gözü tanınmaz hale geliyor. Bayılıp hastaneye gidiyor ama dayak yediği gün imdat diye bağırmasına rağmen ev sahibi filan olaya karışmıyor. Bize de bu olayı suratı iyileştikten sonra anlatıyor. Kendisini 'Bugün bunu yapan yarın daha fazlasını yapar' diye uyarmıştık ama dinletemedik. Hatta başka yerde kalmasını söyledik. Bugün de bu acı haberi aldık.”

TEDAVİSİ SÜRÜYOR...

Bu arada, olaydan sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan katil zanlısının tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Zanlının, tedavisinin ardından ifade işlemleri için emniyete götürüleceği belirtildi.

ÜNİVERSİTEDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi de Zeynep için başsağlığı mesajı yayımladı. Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2019 mezunlarından Zeynep Şenpınar'ın ölümünün derin bir acıya neden olduğu belirtilen mesajda, "Yaşayacağı onca güzel yıla rağmen hayattan koparılan Zeynep'in ölümünün, kadın cinayetlerinin sonuncusu olmasını diliyoruz. Sevenlerinin başı sağ olsun" ifadelerine yer verildi.