Sina Mirel Sergisi Açılıyor

Yaşamının son 20 yılını tuvallere yansıtan Ressam ve Grafiker Sina Mirel'in "ANLATI-LAMAZ (2000-2020)" adını verdiği resim sergisi 15 Ekim günü sanatseverlerle buluşacak.

Sina Mirel Sergisi Açılıyor

Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 15 Ekim 2020 Perşembe günü saat 18:00’de Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılışı gerçekleştirilecek olan sergi 15 Kasım 2020 Pazar gününe kadar ziyarete açık olacak.
 
Ressam Sina Mirel eserlerinin görücüye çıkacağı sergi hakkında "Yaşamımın son 20 yılında yaptığım işlerin bir kısmının yer aldığı bu sergimde, yaşanan kırılmaları, yalnızlığı, çeşitli olay ve duygu durumlarını kendi bakış açımdan hikâyelemeye, anlatmaya çalıştım. Bazısı anlatılabilir, bazısı da ANLATI-LAMAZdı" ifadelerini kullandı.
 
SİNA MİREL KİMDİR?

Sina Mirel (1957, İstanbul) Türk ressam ve grafikerdir. Küçük yaşlarda resim yapmaya başlayan sanatçı, ortaokul ve lise yıllarında Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Eren Eyüboğlu ile resim çalışmalarını sürdürmüştür. Üniversite yıllarında Prof. Dr. Tamer Başoğlu ile desen çalışmıştır. 1981 yılında  IDGSA Grafik bölümünü bitirmiş, çeşitli ajans ve gazetelerde grafiker olarak çalışmıştır. Birçok kişisel sergisi bulunan, çeşitli karma sergilere katılan Sina Mirel, resim çalışmalarını halen Bodrum’da sürdürmektedir. Bodrum Cumhuriyet Halk Evleri’nde çocuklara resim dersleri vermekte ve AKUT Bodrum ekibinde görev almaktadır.