Şirketten Açıklama Geldi!..

Bodrum’un ana arterlerindeki billboard alanlarını kiralayan Vizyonkent Rek. Paz. A.Ş'den, sözleme feshi ile ilgili açıklama geldi. 

Şirketten Açıklama Geldi!..

Bodrum’un ana arterlerindeki billboard alanlarını kiralayan Vizyonkent Rek. Paz. A.Ş'den, sözleme feshi ile ilgili açıklama geldi. 

2018 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki ana arterlerdeki billbord ihalesini kazanıp, reklam alanlarını 10 yıllığına kiralayan Vizyonkent adlı firmanın ekonomik koşullardan dolayı sözleşmenin feshini istediği iddia edilmişti. Konuyla ilgili Kent Haber'de yer alan haber üzerine bir açıklama yapan firma temsilcileri, fesih kararının ekonomik koşullardan değil, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin sözleşme şartlarına uymaması nedeniyle alındığını ve konunun yargıya intikal ettiğini belirtti.  

TÜM YÜKÜMLÜLÜKLER EKSİKSİZ YERİNE GETİRİLMİŞTİR

Vizyonkent Reklam Pazarlama Anonim Şirketi’nin Avukatı İpek İzgi Tezman tarafından yapılan açıklamada, ekonomik koşullardan dolayı ödeme zorluğuna girilince sözleşmenin feshinin istendiği iddiasının doğru olmadığını ifade edilerek şu ifadelere yer verildi:

“Müvekkil Şirket tarafından, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan sözleşmedeki tüm edim ve yükümlülükler eksiksiz şekilde yerine getirilmiş, en üst düzey ve kalitede kent mobilyaları ile Muğla İlinde hizmet verilmiş, ayrıca tüm ödemeler eksiksiz şekilde Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne yapılmıştır. Ancak Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından gerek sözleşmeye gerekse Türk Borçlar Kanunu’na aykırı davranılmıştır. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından sözleşme kapsamındaki taahhütlere uyulmamış, Müvekkil Şirkete sözleşmede belirtilen ve taahhüt edilen yerler kullandırılmamıştır. Müvekkil Şirket tarafından defalarca yaşanan mağduriyet belirtilmesine ve yazılan yazılarda da tafsilatlı olarak izah edilmesine karşın Sözleşme kapsamında % 30’luk yer kullanılamamaktadır.”

KAÇAK, İZİNSİZ VE İHALESİZ KULLANIMLARA MÜDAHALE EDİLİYOR!

Açıklamanın devamında Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kaçak, izinsiz ve ihalesiz kullanımlara müdahale etmediği ileri sürülerek şöyle denildi:

“Ayrıca Müvekkil Şirketçe defalarca yazılı ve sözlü olarak belirtilmesine ve ihtar olunmasına karşın, 3’ncü kişiler tarafından, Müvekkil Şirketin ihale ile hak sahibi olduğu Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğunda bulunan yerlerde yapılan kaçak/ izinsiz ve ihalesiz kullanımlara Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından müdahale edilmemiştir. Müvekkilimiz Şirket, Muğla Belediyesi’nin yetki ve sorumluluk alanındaki ihale ile kullanım yapan tek işleticisi olmasına ve eksiksiz bedel ödemesine karşın kaçak/izinsiz kullanımlara göz yumulması Müvekkil Şirketin mağduriyetine ve haksız rekabete sebebiyet vermiştir.”

Konunun yargıya taşındığının da ifade edildiği basın açıklamasına şöyle devam edildi:
 
“Tüm bu aykırılıların giderilmesi defalarca talep edilmişse de Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından sözleşmeye Türk Borçlar Kanunu’na aykırı davranışlarına son verilmemiştir. Müvekkil Şirketi ciddi şekilde mağdur eden ve zarara sokan bu durum çekilmez hal aldığından Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Müvekkil Şirket arasındaki sözleşme Müvekkil Şirket tarafından fesih edilmek zorunda kalınmış ve konu Müvekkil Şirket tarafından yargıya taşınmıştır. Bu hususta taraflar arasında devam eden hukuki bir süreç söz konusu olup, fesih gerekçesi ise yapılan yayında yer aldığı üzere Müvekkil Şirketin ekonomik zorluğa girmesi veya ekonomik koşullarından kaynaklı olmayıp, tamamen Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sözleşmeye ve yasaya aykırı davranmasıdır.”