SİSAM'DAKİ GREV KUŞADASI'NA YARADI

Yunanistan'ın Sisam Adası'nda bulunan havaalanı işletmesindeki grev nedeniyle turistler,...

SİSAM'DAKİ GREV KUŞADASI'NA YARADI

Yunanistan'ın Sisam Adası'nda bulunan havaalanı işletmesindeki grev nedeniyle turistler, Kuşadası'ndan deniz yoluyla adaya geçiş yaptı. Turistlerin Sisam Adası'na geçiş hizmetini yürüten Diana Turizm yetkilileri, 300 AB vatandaşı turistin önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na geldiğini, daha sonra da Kuşadası Limanı'ndan deniz yoluyla Sisam'a gönderildiğini bildirdi.



Bu arada, Sisam'daki grev nedeniyle mağdur olduklarını belirten bazı turistlerin tatilini Kuşadası'nda geçirmeye karar verdiği kaydedildi. Henüz rezervasyon boşlukları olan otel işletmecileri, 20'şer kişilik gruplar halindeki 290 turisti hafta sonuna kadar Kuşadası'nda ağırlayacak.



Diana Turizm yetkilileri bu gelişmenin sürpriz olduğunu ancak hazırlıklı davrandıkları için sıkıntı yaşamadıklarını belirttiler. Gün içinde 8 kruvaziyer gemisini ağırlayan Kuşadası Yolcu Limanı'nda, Sisam'a geçecek turistlerin de gelmesiyle yoğunluk had safhaya ulaştı. Liman işletmesi yetkilileri de liman kapasitesinin bu tür durumlar için yeterli olduğunu kaydettiler.