Siyaset Gündemini Sarsacak Açıklamalar

Cumhuriyet Kadınları Derneği Karya Şubesi üyeleri ve Vatan Partisi Bodrum İlçe Örgütü Başkanı yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Bodrum ve ülke gündemi hakkında çarpıcı açıklamaların yapıldığı ziyaret ile ilgili olarak 3 kurum tarafından ortak bir yazılı basın açıklaması yayımlandı. Açıklamada en dikkat çeken bölüm ise Vatan Partisi Bodrum İlçe Başkanı Şeref Bozkurt'un Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Kaya hakkında kullandığı “Bodrum Belediyesinde Abdullah Öcalan’ın avukatlığını gönüllü olarak yapmış olan Turgay Kaya’nın İmardan sorumlu Belediye Başkan yardımcılığı yapması bizler açısından kabul edilebilir bir durum değildir” ifadeleri oldu.

Siyaset Gündemini Sarsacak Açıklamalar

Cumhuriyet Kadınları Derneği Karya Şubesi üyeleri ile Vatan Partisi Bodrum İlçe Örgütü Başkanı Şeref Bozkurt, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ve yönetim kurulunu ziyaret etti. İlçe binasında gerçekleşen ziyarette Cumhuriyet Kadınları Derneği Karya Şubesi adına Nahide Tekincay konuştu. Emperyalizmin karşısında olmak ve tam bağımsızlığı savunmanın dernek tüzüğünde yer aldığını belirten Tekicay "15 Temmuz Amerikancı FETÖ Terör Örgütünün Darbesi girişimi konusunda AK Parti Hükümeti’nin aldığı tavır ve mücadelenin sonuna kadar yanındayız. Ve ekliyoruz, gerek ülkemiz genelinde gerek yerelde bu saldırı ve girişimleri durdurmak, engellemek konusunda devletimiz ile hükümet ile beraberiz. Her türlü girişimlerinde karşılarında bizleri görecek ve bulacaklardır. Emperyalist saldırılar ile mücadele eden devletimizin tüm birimleri ile ve hükümetimizin de yanında Cumhuriyet Kadınları yer almaktadır, alacaktır” dedi.

GÖKMEN; "BİZ BİRLİKTE BÜYÜK TÜRKİYE’YİZ"

Cumhuriyet Kadınları Derneği Karya Şubesi üyelerinin ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, kadınların her zaman bu ülkenin en fedakar, büyük bir gücü olduğunu belirtti. Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin çalışmalarını takdir ettiklerini belirten Gökmen; “Ülkemiz iç ve dış birçok saldırıyla karşı karşıyadır. Bu saldırıları bugüne kadar hep birlik olarak bertaraf ettik. Ancak mücadelemiz her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu mücadelemizde ülkemizin her bir bireyini yanımızda görmek isteriz. Çünkü biz birlik olduğumuzda başaramayacağımız hiçbir şey, altından kalkamayacağımız hiçbir sorun yok. Bu amaçla bugün Cumhuriyet Kadınları Derneği Karya Şubesi üyelerinin ziyareti bizleri çok mutlu etti. Hep birlikte Bodrum için, ülkemiz için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

BOZKURT; "ÖCALAN'IN AVUKATLIĞINI YAPMIŞ BİRİNİ BODRUM’DA KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL"

Vatan Partisi Bodrum İlçe Başkanı Şeref Bozkurt ise yaptığı konuşamada, HDP’nin kapatılması gerektiğini söyledi. “Bodrum Belediyesinde Abdullah Öcalan’ın avukatlığını gönüllü olarak yapmış olan Turgay Kaya’nın İmardan sorumlu Belediye Başkan yardımcılığı yapması bizler açısından kabul edilebilir bir durum değildir” diyen Bozkurt AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Millet İttifakına Vatan Partisi’nin de destek verdiğini söyleyerek şunları dile getirdi:

“Bilindiği üzere Türkiye’de 2 grup var. Birincisi Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın başında bulunduğu MHP ortaklığı ile beraber olan tüm milli güçlerdir. Bu milli güçlerin içinde Vatan Partisi de yer almaktadır. İkincisi PKK’nın siyasi kolu olan HDP’nin de içinde yer alan muhalefettir. Dolayısı ile PKK VE FETÖ ile savaşan devletimizin yanındayız ve destekçisiyiz. Biz 4 defa HDP’nin kapatılması için başvuruda bulunduk. Geçtiğimiz sene HDP kapatılmadır basın açıklamamızı ve imza kampanyamızı yaptık. HDP Kapatılmalı ve HDP’nin devletimizden aldığı ve alacağı 92 milyon TL’lik tahsis Şehit ve Gazi Ailelerine yardım olarak dağıtılmalıdır.

Vatan Partisi olarak siyasi partiler kanunun 100. Maddesini hatırlatıyoruz. Mehmetçik PKK ile savaşmaktadır. Türkiye partisi olacağız iddiası ile meclise giren HDP’nin PKK’nın siyasi kolu olduğunu ortaya çıkaran olaylar nedeni ile de, HDP’nin bir an evvel kapatılması için AKP de başvuruda bulunmalıdır. Gündemde İyi parti ve HDP arasında yer alan görüşme haberleri İyi parti tarafından kabul edilmemektedir. O halde İYİ Partinin de bu söylemine uygun olarak, HDP'nin kapatılması başvurusunu yapmasını bekliyoruz.

Özellikle Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu parti olan CHP’nin hiçbir şekil ve şart altında yan yana yer almaması gereken terör örgütleri ile birlikte adının anılıyor olması da bizi derinden yaralamaktadır. HDPKK’ya karşı tüm güçler ile birlikte tavır almalıyız. Onları da bu hatalarından dönmeye ve gerekli başvuruda bulunmaya davet ediyoruz.

Bodrum Belediyesinde Abdullah Öcalan’ın avukatlığını gönüllü olarak yapmış olan Turgay Kaya’nın İmardan sorumlu Belediye Başkan yardımcılığı yapması bizler açısından kabul edilebilir bir durum değildir. Hangi vatansever kabul edebilir? Kendisi ya istifa ettirilmelidir ya da görevden alınmalıdır. Vatansever tavrı budur. Önümüzdeki günlerde Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan konu ile ilgili randevu talebimiz olacaktır. Tüm milli meselelerimizin çözülmesinde, gerek genel siyasetlerimiz ve gerek yerel siyasetlerimiz ile Vatan Partisi olarak görevlere hazırız, bu mücadelelerimizde yan yanayız" dedi.

Daha önce de Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek tarafından ulusal medyada yayınlanan bir tartışma programında isim verilerek gündeme getirilen ve günlerce süren tartışmalara neden olan konuyla ilgili, Turgay Kaya ve Başkan Ahmet Aras'ın nasıl bir tutum izleyecekleri ise henüz bilinmiyor.