Şoför Esnafı Davayı Kazandı

Şoför esnafının Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı bazı ücretlerle ilgili olarak açtığı dava sonuçlandı. Kararın kesinleşmesi durumunda davalı taraf olan Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin taksi, dolmuş ve servis esnafına yaklaşık 50-60 Milyon Liralık geri ödeme yapması gerekeceği öğrenildi.

Şoför Esnafı Davayı Kazandı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin şoför esnafından yıllardır aldığı bazı ücretleri, mahkeme kararına istinaden geri ödeneceğini söyledi. Yıllardır şoför esnafının şikayetçi olduğu güzergah izin belge ücreti, araç uygunluk belge ücreti, taksi çalışma izni belge ücreti, araç devir ücreti gibi sorunların mahkeme kararıyla çözüldüğünü dile getiren Gökmen, Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı’nın da tarafı olduğu dava ile ilgili şunları söyledi;

"Hukuk danışmanım, partimizin Muğla İl yönetim ve yürütme kurulu üyesi avukat Barış Eğilmez’in müthiş hukuk mücadelesiyle tüm Muğla’da yıllarca Büyükşehir Belediyesi’nin şoför esnafımızdan almış olduğu hukuksuz bedeller, mahkeme kararıyla geri ödenecek. Bodrum Şoförler Odası’nın da avukatı olan Sayın Barış Eğilmez’den aldığımız müjdeyle, şoför esnafımızın yükü bir nebze de olsa hafifleyecek. Geri ödenecek toplam tutarın 50-60 milyon lira arasında olacağını tahmin ediyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kanun tanımadan, esnafımıza eziyet ederek aldığı hukuksuz bedellerin en kısa sürede şoför esnafımıza geri ödenmesini bekliyoruz. Konunun takipçisi olacağız" dedi.