ŞOFÖRLER VE ESNAFTAN TERMİNAL TEPKİSİ

Şehirlerarası otobüs şoförleri ve çevre esnafı Turgutreis Otobüs Terminali’nde yapılan...

ŞOFÖRLER VE ESNAFTAN TERMİNAL TEPKİSİ
Şehirlerarası otobüs şoförleri ve çevre esnafı Turgutreis Otobüs Terminali’nde yapılan bazı uygulamalara tepki gösterdi. Kendilerinden fazla ücret alındığını ve araçlarını park etmede sıkıntı yaşadıklarını öne süren şoförler duruma tepki gösterdi. Bölge esnafı ise otogarın etrafının tellerle çevrilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Turgutreis Mahallesi’ndeki otogarda park sıkıntısı yaşadıklarını ve kendilerinde fazla ücret alındığını savunan şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs sürücüleri duruma tepki gösterdi. Otogar ve çevresinde hizmet veren kimi esnaflar da şoförlerin terminalde fazla duramamasından ve otogarın etrafının bir süre önce tellerle çevrilmesinden dolayı iş yapamadıklarını ve işlerinin kötüye gittiğini iddia etti.

10 yıldan bu yana şehirlerarası yolcu taşımacılığı yaptığını belirten Nuri Altuntaş, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Belediye yetkilileri otogara yakın bir alanda bizim kullanımımız için bir yer yapmışlar ancak o da şu an kapalı. Bizim aracımız bir taksi veya minibüs değil ki şehir içine bir yere çekeyim. Ben aracımı yeterince temizlemeden, kişisel ihtiyaçlarımı gidermeden bu insanlara nasıl yardımcı olabileceğim. Biz bu konudan çok mağduruz. Yetkililere sesleniyorum. Bizlere yardımcı olsunlar. Ben buraya 36 lira verip burayı kullanamadıktan sonra bunun bir anlamı yok."

Başka bir şoför ise “Herkes otobüsçüyü eziyor. Yarım saat durdum, 36 TL para ödedim. Koca Bursa’da giriş çıkış 20 TL, burada 36 TL” dedi.

Bölgedeki kimi esnaflar da şoförlerin terminalde fazla zaman geçiremediği için satışlarının düştüğünü söyledi. Otogarın etrafının telle çevrilmesine tepki gösteren bir esnaf ise “Biz burada esnafız, bizim müşterilerimizin çoğu şoförler. Tel örgüden dolayı bu tarafa geçen kimse yok. Bizim işimize engel bunlar” dedi.

Öte yandan yetkililerden edinilen bilgilere göre terminalin kapasitesinin küçük olması nedeniyle bu tür sıkıntıların yaşandığı, önümüzdeki süreçte otobüs şoförlerine uygun bir alan gösterilmesi için çalışmaların yapılacağı bildirildi.