Şoförün Manevrası Faciayı Önledi!

Bodrum’da rampa çıkarken aks kırıp geri geri kayan TIR kaldırıma çıkarak durabildi. Şoförün manevrasıyla kaza ucuz atlatılırken, kaza sonrası yol trafik akışına tamamen kapandı.

Şoförün Manevrası Faciayı Önledi!

Bugün öğle saatlerinde Bodrum’dan Turgutreis istikametine doğru giden ve paletli bir iş makinesi taşıyan TIR, Gümbet Kavşağı’ndan Jandarma Kavşağı’na doğru seyrettiği sırada, şoförün iddiasına göre aks kırılması sonucu bir anda durup geri geri kaymaya başladı. 

Manevralar yaparak geri geri giden TIR, kaldırıma çıkarak durabildi, yol trafik akışına kapandı, uzun araç kuyrukları oluştu. TIR’ın kaldırıma çıkarak durması büyük şans olarak değerlendirildi. 

Kaza anına şahit olan bir vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yoğun trafik vardı, aradan çıkmaya çalıştı ama hızını kestiği için sanıyorum durmak zorunda kaldı. Durunca da bir daha hareket edemedi ve geri geri gidip kaldırıma çıktı.”

TIR sürücüsü ise olayı ucuz atlattıklarını ifade ederek “İyi kurtardık. Allah yüzümüze baktı. Kaldırıma vurduk, faciayı önledik. Aks kırdı araç. Aks kırdığından dolayı da kaçırdık aracı geriye” şeklinde konuştu. 

Olay sonrası polis ekiplerince yolda güvenlik önlemleri alınarak trafik akışı ara yollardan sağlandı. Bölgeye getirilen kamyonla TIR yoldan çekilerek yol trafiğe açıldı. 


Muhabir: Hamdi Yörür