Sokağa Boşuna Akıyor, Evlerde Su Yok!

Bodrum’da isale hattında meydana gelen patlaktan caddeye su boşa akarken, çevredeki konutlar su kesintisi yaşıyor.

Sokağa Boşuna Akıyor, Evlerde Su Yok!

Bu yaz büyüklü küçüklü arızalardan dolayı yaşanan su kesintileri, Bodrumluları canlarından bezdirdi. Akçaalan Mahallesi 7746 sokak üzerindeki isale hattı 4 gün önce patladı. Mahalle sakinleri MUSKİ’yi arayıp arıza kaydı oluşturdu ancak 4 gündür gelen giden olmadı, su sokağa akmaya devam etti. 

4 günlük süre zarfında bahse konu sokaktaki evlerde su kesilse de patlaktan akan su kesilmedi. Bugün de haberi yayına hazırladığımız saatlerde evlere su gelmediği fakat patlaktan hala su aktığı ifade edildi. Mahalle sakinleri, 4 gündür tonlarca suyun boşa akmasına rağmen ekiplerin patlağa müdahale etmemesine isyan etti. 

Kent Haber’e ulaşan bir mahalle sakini “Bu su 4 gündür akıyor. İlk gün arayıp arıza kaydı oluşturduk. İkinci aradık, ‘arıza kaydınız var’ dediler. Yetkili birine de bağlamadılar. 3’üncü gün de su akmaya devam etti. Bugün 4’üncü gün evlerde sular kesik ama patlaktan halen akıyor. Bu 4 günlük sürede tankerle eve su getirttik ama patlaktan boşa akıyor. Evlere de yüksek su faturaları geliyor. Ben patlaktan boşa akan suyun faturasını da bize kestiklerini düşünüyorum” dedi.