SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI BAŞLIYOR…

Spor ve sokağı bütünleştirerek, gençleri spor yapmaya özendirmeyi amaçlayan “Bodrum...

SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI BAŞLIYOR…
Spor ve sokağı bütünleştirerek, gençleri spor yapmaya özendirmeyi amaçlayan “Bodrum Sokak Basketbolu Turnuvası” 01–05 Ağustos 2016 tarihleri arasında Gümbet dolgu alanında gerçekleştirilecek. Turnuvaya katılımların sürdüğünü belirten Basketbol antrenörü ve organizasyon sorumlusu Dağcan Dağ, Bodrum dışından da katılımların olduğunu kaydetti.

3.05 (ÜçSıfırBeş) Organizasyon tarafından organize edilen ve 01–05 Ağustos 2016 tarihleri arasında Gümbet dolgu alanında gerçekleştirilecek olan “Bodrum Sokak Basketbolu Turnuvası” spor ile sokağı bütünleştirirken, katılımcıların rekabet ruhlarını ortaya koyabilecekleri bir ortam oluşturmayı da amaçlıyor. Turnuvaya katılım için Bodrum dışından da taleplerin geldiği ifade edilirken, hazırlık çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.

Basketbol antrenörü ve organizasyon sorumlusu Dağcan Dağ turnuvaya çok az bir süre kaldığını ve çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirterek şöyle konuştu;

“Ne durumdayız şimdi sokak basketbolu başlayacak gençler yavaş yavaş her halde başvurmaya başladılar. 3.05 spor organizasyonu olarak 7'den 70’e herkesin katılacağı bir turnuva olsun diye yola çıktık. Yaş sınırlamamız yok. Basketbola yaklaşık olarak 5 ila 6 yaşında başlanıyor ve bu işi hayatlarının parçası olarak devam ediyor. Bizde 7'den 70’e herkesi turnuvamıza kabul ediyoruz.”

01 – 05 Ağustos 2016 tarihleri arasında Gümbet dolgu alanında gerçekleştirilecek olan Bodrum Sokak Basketbolu Turnuvasında maçların hergün akşam saat 18:00’de başlayacağını ve 23:00’e kadar devam edeceğinin bilgisini veren Dağ turnuvaya müracaatlar ile ilgili şu bilgileri verdi;

“Müracaatlar iyi gidiyor. Özellikle bizi en mutlu eden şey, İstanbul’dan, Aydın’dan, Denizli’den müracaatlar alıyoruz. Takımlar bize geliyorlar. Sadece Bodrum’la ilgili bir organizasyon olmasını düşünmemiştik. Bunu olabildiğince sosyal medyamızda, internet sitelerimizde de bu şekilde yaymaya başlamıştık. İzmir basınında aynı şekilde çıkmaya çalıştık.”

Dağcan Dağ yoğun ve geniş tanıtım çalışmaları sonucunda Türkiye’nin bir çok ilinden turnuvaya katılım olmasından çok menün olduklarını da sözlerine ekledi. Dağ Bodrumlulardan çok büyük destek aldıklarını ifade ederek “Başta Bodrum Belediyesi ve Flora gruptan olmak üzere birçok firmadan çok büyük bir destekler aldık” dedi.

Organizasyon sorumlusu Mehmet Kadir Kılınç ise; “Basketbol Bodrum’da çok sevilen bir spor. Bu doğrultuda bize her türlü desteğini sağlayan başta Bodrum Belediyesi ve Flora Hotels olmak üzere Njoy Sports Clup, Sünger Pizza, Basketbolig, MAY Ajans Hizmetleri, Mor Kapı Restaurant, Çiftekumrular, Bodrum Gündem Gazetesi ve Bodrum Kent TV‘ye teşekkür ederiz.” dedi.

Flora Grup Yönetim Kurulu üyesi genç iş insanı Yağız Biçer ise oldukça önemli bir vurgu yaparak şöyle konuştu; “Gençlerin kötü alışkanlıklar edinmeleri yerine, böyle organizasyonlara katılmaları bizi çok mutlu etti. O yüzden bizde, ana sponsor olarak üç sıfır beşin yanında bulunmaktan çok mutluyuz.”

Sokak basketbolu, üçer oyuncudan oluşan takımlar arasında açık havada oynanan basketbol türü olarak biliniyor. FİBA tarafından “FİBA 3x3” adıyla resmiyet kazandırılan oyun, Basketbol sahasının yarısında ve tek potada oynanıyor.

01 – 05 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Bodrum Sokak Basketbolu Turnuvası” ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, 3.05 (ÜçSıfırBeş) Organizasyonun www.ucsifirbes.com internet adresi ve sosyal medya hesapları takip edilebilir.