Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-28" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-28 09:05:47' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-28 09:05:47' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=453checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-28" and view_hour=09 and campaign_id=453update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1657473

Sokakları Bir Aydır Zifiri Karanlıkta

Son dönemlerde elektik altyapısı ile ilgili sıkıntılar yaşayan Bodrum’da bazı bölgelerde yanmayan sokak lambaları, vatandaşları çileden çıkarıyor.

Sokakları Bir Aydır Zifiri Karanlıkta

Bodrum’da sık sık yaşanan enerji kesintilerinin yanında yanmayan sokak lambaları da sorun oluşturuyor. Bazı noktalarda ise gündüz saatlerinde yanan lambaların hava kararınca söndüğü bildiriliyor. 

Yeni yıla elektrik zammı ile giren Bodrumlular, yanmayan sokak lambalarına isyan ediyor. Sokaklarının hava kararınca zifiri karanlığa gömüldüğünü söyleyen vatandaşlar, hırsızlık konusunda da tedirginlik yaşıyor.

Çırkan Mahallesi Barbaros Hayrettin Sokak da bir ayı aşkın süredir karanlığa gömülmüş durumda. Mahalleleri sokağı biraz olsun aydınlatabilmek için evlerinin girişindeki ışıkları yakmak zorunda kalıyor. 

Mahalle sakinlerinden Mehmet Bahçacı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada elektrik dağıtım firmasını defalarca aramalarına rağmen sorunun çözülmediğini ifade ederek şöyle dedi:

“Defalarca aradık, ha geldiler ha gelecekler. Sonra mesaj geliyor. Ne gelen var ne giden var. Az önce yine aradım, gereken destek sağlanacak diyorlar. Bu mahalleye neden sahip çıkmıyorlar. En sonunda belediyeyi aramak zorunda kaldık. Onlar da ‘gereken yardımı sağlayacağız’ dediler. Mahalle zifiri karanlık, çoluk çocuk dışarı çıkamıyoruz. Hırsızlık olur diye korkuyoruz. Artık yetkililere sesleniyoruz. İllallah ettirdiler bizi.”

Zifiri karanlıkta komşuluk ilişkilerinin bile bittiğini söyleyen Bahçacı, “Akşamları bazen sokakta bir araya gelirdik. Şimdi sokak aydınlatmaları kesilince kimse kimseyi görmüyor.” dedi. 

Kent Haber’e İçmeler Tersaneler bölgesinden ulaşan Yeliz Şentürk de yaklaşık bir aydır sokak lambalarının yanmadığını ifade ederek “Bir aydır sokak lambalarımız yanmıyor. Sabah saat 07.30’da çocuklarımız okula gidiyor. Dışarı çıkmaya korkuyorlar. Lambalar bir ara geceleri değil gündüzler yanıyordu. Şimdi o da yanmıyor.” dedi.