Sokaktaki Can Dostlara El Uzatıyorlar

Bodrum’da koronavirüs tedbirleri kapsamında yeme içme sektöründeki işletmeler kapatılınca, buralardan beslenen birçok sokak hayvanı da aç ve susuz kaldı. Can dostların imdadına ise hayvanseverler yetişiyor.

Sokaktaki Can Dostlara El Uzatıyorlar

Koronavirüs tehlikesi insanların günlük yaşamını doğrudan etkilerken, sokaktaki can dostlarınkini de dolaylı olarak etkiledi. Tedbirler kapsamında can dostların yiyecek ve su bulabildiği mekanlar bir bir kapanınca hayvanların yiyecek ve suya ulaşmaları zorlaştı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da vatandaşlara kapılarının önlerine mama ve su koymalarını rica etmişti. 

Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu üyeleri, Bodrum Belediyesi personeli ile mahalle mahalle dolaşarak hayvanların mama ihtiyaçlarını karşılamaya başladığı belirtildi. 

Bodrum Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bodrum’da koronavirüs salgını önlemleri kapsamında kafeterya ve restoranlar olmak üzere birçok işletmenin geçici süreliğine kapanmasıyla birlikte sokak hayvanlarının yiyecek ve suya ulaşması zorlaştı. Belediye Başkanımız Ahmet Aras’ın talimatıyla harekete geçen ekiplerimiz, Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu gönüllüleriyle birlikte mahalle mahalle dolaşarak, beslenme odaklarına ve ihtiyaç duyulan yeni yerlere mama bırakmaya başladı. Bu ekip, risk geçene kadar tüm mahallelerimizde dolaşacak.”