Soluğu Bodrum'da Alanlar Anlattı

17 günlük tam kapanmayı Bodrum’da geçirmek için ilçeye gelen ikinci konut sahipleri, evlerine çekildi. Hava sıcaklığının 30 derece ölçüldüğü ilçede vatandaşlar evlerinde çeşitli aktivitelerle vakit geçiriyor.

Soluğu Bodrum'da Alanlar Anlattı

Kısıtlama sürecini ve Ramazan Bayramı’nı Bodrum'da geçirmek isteyen ikinci konut sahipleri, Bodrum’a akın etti. Resmi nüfusu 181 bin olan ilçenin şu anki nüfusunun 500 bini aştığı bildirildi.

Hava sıcaklığının 30 dereceye kadar çıktığı ilçede adeta yaz havası yaşanıyor. Kısıtlamanın başlamasıyla ikametlerine çekilen vatandaşlar, çeşitli aktiviteler yaparak günlerini geçiriyor. Kimileri evden internet üzerinden çalışmaya devam ederken kimileri spor yapıyor, bazıları da can dostlarıyla vakit geçiriyor. 

Bodrum trafiği de kısıtlamanın başlamasıyla nisbeten rahatladı. İlçedeki ara sokakların kısmen boş olduğu gözlenirken, ana arterlerde ise güvenlik güçleri tarafından yapılan sokağa çıkma denetimleri nedeniyle zaman zaman tıkanmaların meydana geldiği dikkat çekiyor. 

Tam kapanmayı Bodrum'daki evinde geçirmeyi tercih eden isimlerden biri olan ve Ankara’da mimarlık ofisi bulunan Selda Gümüşdoğrayan, Kent Haber'e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şu anda nerede olduğumun çok da fazla bir önemi yok. İş hayatımız olduğu gibi devam ediyor. Tüm toplantılarımızı internet üzerinden yapıyoruz. Bodrum’da bir evim var. Hem onun tadilatı için geldim, hem de doğrusu 17 gün için de olsa Bodrum’da olmak çok güzel. Ben çalışan bir insanım. Onun dışında kendimle vakit geçiriyorum, kitap okuyorum, müzik dinliyorum. Gayet keyifli. Olabildiğince dışarı çıkmasak da balkonda vakit geçiriyorum” dedi.

Bodrum’da yaşayan Serkan Karaman spor yaparak vakit geçirdiğini ifade ederek “Bugün ilk günümüz, başladık. Bodrum’da havanın da vermiş olduğu bir etkiyle bahçedeyiz. 17 günümüz güzel geçecek. Spor yapıyoruz, yiyoruz, içiyoruz, yatıyoruz. Başka bir şey yok. Kendimce spor yapıyorum bahçede. Köpeğimi gezdiriyorum. Bunların haricinde de başka yapacak bir şeyimiz yok” dedi.

İlçede yazlığı bulunan Seba Doğu da kısıtlama dönemlerinde günlerini nasıl geçirdiğini şu sözlerle anlattı:

“Bodrum’un havası çok güzel. Nem yok. Sıcaklarda da gayet güzel oluyor. Bu özellikle daha çok tercih nedenim. Hoşuma gidiyor. Ben birkaç senedir buradayım, yazlığım var. Köpeğim var, biraz gezdiriyorum. Sonra oturup kitap okuyorum. Televizyon izliyorum, çiçeklerimi sulayarak vakit geçiriyorum.”