SON DAKİKA... BODRUM DSİ HATTINDA YİNE PATLAMA!

Bodrum'da Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait içme suyu hattında meydana gelen patlama...

SON DAKİKA... BODRUM DSİ HATTINDA YİNE PATLAMA!
Bodrum'da Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait içme suyu hattında meydana gelen patlama nedeniyle bir otomobil zarar gördü, Bodrum-Milas kara yolu trafiğe kapandı.

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde Bodrum-Milas kara yolu Gökçeler mevkisinde Devlet Su İşlerine ait Bodrum'a içme suyu sağlayan ana hatta henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

Büyük bir gürültüyle meydana gelen patlamanın ardından Bodrum-Milas istikameti trafiğe kapandı. Büyüklü küçüklü taş parçalarının ana yola düşmesi sonucu kara yolu trafiğe kapandı. Patlamanın olduğu sırada yoldan geçen bir otomobil ise taşların ve tazyikli suyun arasında kaldı. Olayda otomobil sürücüsü yaralanmazken otomobilde maddi hasar meydana geldi. Taşların arasına sıkışan otomobil vatandaşların ve jandarmanın yardımıyla bulunduğu yerden güçlükle çıkartıldı.

Gazetecilere olay anını anlatan otomobil sürücüsü Özcan Tek, toprakların üzerine uçtuğunu belirterek, "Ben tam geçiyordum topraklar üzerime uçtu. Önümü göremedim aracımı durdurup kaçtım. Su çok tazyikli geliyordu, beraberinde toprak ve taşlarda yola savruluyordu. Ben otomobilimde yalnızdım sadece otomobilimde hasar meydana geldi" dedi.

Olayın ardından bölgeye gelen Güvercinlik Muhtarı Mehmet Gereme ise, daha öncede aynı olayın tekrar yaşandığını anlatarak, "Bu kez Allah'a şükür ucuz atlatıldı. Olayın olduğu yer yerleşim yerlerine uzak. Erken önlem alındı ve daha fazla büyümeden kontrol altına alındı. Ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Daha önceki kadar hasarımız yok. Bir otomobilde hasar var" diye konuştu.

Bodrum-Milas istikametine kapanan yol polis ekiplerinin çalışmasıyla kontrollü olarak sağlandı. İş makinelerinin çalışmasıyla yol yeniden açıldı. Patlamanın meydana geldiği boruda ise büyük bir çatlak meydana geldiği gözlendi.