Son Gece Mekanlarda Yoğunluk Vardı

Restoranların paket servis hizmetine başlamasına bir gün kala, Bodrum’daki birçok restoranda rezervasyonlar saatler öncesinden doldu.

Son Gece Mekanlarda Yoğunluk Vardı

İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelgeye göre, yeni tip koronavirüsle (covid-19) mücadeleye yönelik yeni tedbirler 20 Kasım Cuma saat 20.00'den geçerli olacak şekilde uygulanacak. Restoranlar akşam da telefonla ya da online siparişle paket servis hizmeti verebilecek.

Uygulamadan bir gün önce son kez bir restoranlarda vakit geçirmek isteyen Bodrumlular mekanlara adeta akın etti. İlçedeki birçok restoranın rezervasyonları saatler öncesinden doldu.

Neyzen Tevfik Caddesi’ndeki Gemibaşı Restoran da saatler öncesinde rezervasyonları dolan mekanlardandı. Mekanın işletmecisi Hüseyin Boyacı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada "20 Kasım Cuma saat 20.00 itibariyle covid-19 önlemleri kapsamında artık kapanıyoruz. Alınan kararlara uyacağız. Önce sağlık tabiki. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. Ne kadar süre kapalı kalacağımız belli değil. Herhalde son gün olduğu için insanlar son kez gelip yemek yemek istediler. Bu yüzden mekanlarda yoğunluk var" dedi.