Son Görüldüğü Yerde Nöbet Tutuyorlar

Bodrum’da geçen 6 Temmuz’da ortadan kaybolan, hukuk fakültesi son sınıf öğrencisi Vedat Altun'un yakınları, gencin en son görüldüğü yerde nöbet tutmaya başladı.

Son Görüldüğü Yerde Nöbet Tutuyorlar

Erzurum Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4’üncü sınıfta okuyan ve yaz döneminde Bodrum’a çalışmaya gelen 26 yaşındaki Vedat Altun isimli genç, 6 Temmuz günü Torba mahallesinde çalıştığı otelden ‘hava almaya çıkıyorum’ deyip bir daha otele dönmedi. Bipolar rahatsızlığı olan Altun’un en son Torba Kavşağı’nda görüldüğü öğrenildi. 

Vedat Altun’u her yerde arayan ağabeyleri ve teyzesinin oğlu, son çare olarak en son görüldüğü yer olan Torba Kavşağı’nda stant açtı, kavşakta nöbet tutmaya başladı. Kavşağın farklı yerlerine gencin fotoğraflarını asan yakınları, Vedat'tan gelecek müjdeli bir haber bekliyor. 

Kent Haber’e açıklama yapan kayıp gencin bilgisayar mühendisi ağabeyi Fuat Altun, “En son 7 Temmuz sabah 08.40’da burada görülmüş. Kendi çabalarımızla tüm Muğla’yı aradık. Kolluk kuvvetleri de bu konu üzerinde çalışıyorlar. Eğer kardeşimi gören olursa bize ulaşmalarını istiyorum.” dedi. 

İzmir’de avukatlık yapan Vedat Altun’un teyzesinin oğlu Ömer Duman ise “Bu standı açmamızın sebebi sesimizi insanlara duyurmaktır; yetkililerden, insanlardan yardım istemektir. Herkesten yardım bekliyoruz. Ben İzmir’de avukatlık yapıyorum ama işi gücü bırakıp geldim. Haftada 2-3 gün buraya geliyorum. Ağabeyleri de 25 gündür burada kendisini arıyorlar. Diğer kuzenleri de ara ara gelip arıyor. Onu bulabilmemiz, başka insanların yardım etmesine, duyarlı olmasına bağlıdır. Görenlerin bize ulaşmalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Muhabir: Hamdi Yörür