Sorumsuzluk, Plajı Bu Hale Getirdi

Bodrum’da klozetlere atılan atıklar, kanalizasyon hattında tıkanıklığa sebep oldu. Tıkanma sonrası taşan kanalizasyon turistler denize girdiği esnada plaja aktı.

Sorumsuzluk, Plajı Bu Hale Getirdi

İlçede sorumsuz vatandaşlarca tuvaletlere, lavabolara atılan ıslak mendil, bebek bezi, hijyenik ped, bitkisel atık yağlar ve benzeri maddeler, kanalizasyon hatlarında tıkanıklığa sebep oluyor. 

Bu davranışlar sebebiyle taşan kanalizasyon, caddelere ve denizlere akıyor. Bugün de Gümbet Mahallesi’ndeki hatta tıkanıklık yaşandı. Tıkanıklık sonrası taşan pis su, Gümbet plajına aktı. Pis su, bölgede hem kötü görüntü hem de kötü kokuya neden oldu. Su sporlarının yapıldığı bölgeye akan su, turistleri de bölgeden kaçırdı. O bölgede denize giren olmadığı görüldü. 

Sahildeki esnafın tepki gösterdiği olaya turistler de tepkisiz kalmadı. Tatil için Eskişehir’den ilçeye gelen Sema Söğüt, görüntünün çok kötü olduğunu ve bölgede ağır bir koku olduğunu söyledi. 

Cem Yazıcı isimli vatandaş ise kokuyu sahildeki herkesin fark ettiğini dile getirerek şöyle dedi:

“Bu herkesin fark ettiği bir şey. Çok kötü bir koku. Turistlere de geliyor. Bu turistlere yapılan en büyük ayıp. Turistler gelip bu kokuyu aldıklarında gittikleri yerde de bunu anlatıyorlar. Bu, bize utanç veren bir şey.”

İhbar üzerine MUSKİ ekiplerince tıkanıklığın açılması için çalışma başlatıldı.