Sorunlar 24 Saat İçerisinde Giderildi

Bodrum’da 2 aydan beri boşa akan su ve altyapı çalışması sonrası asfaltlanmayan yola haberimizin ardından MUSKİ müdahale etti.

Sorunlar 24 Saat İçerisinde Giderildi

Yokuşbaşı Mahallesi Hale Sokak’taki isale hattı, yaklaşık 2 ay önce patladı. Yüzeye çıkan su Hale Sokak ve aşağısındaki Akdeniz Caddesi boyunca akıyor. 2 aydır kesintisiz şekilde akan su nedeniyle yerler yosun tutmuş. Kayganlaşan yol, kazalara da davetiye çıkarıyor. Mahalle sakinleri, defalarca MUSKİ’yi aramalarına rağmen sorunun bir türlü çözülmediğini ifade ediyor. Akdeniz Caddesi’nde kanalizasyon hattı çalışması sonrası asfaltlama yapılmadığından vatandaş toz toprak içerisinde kaldı. 

Konuyu haber bültenlerimize taşımamızın ardından MUSKİ ekipleri patlağı onardı, altyapı çalışması yapılan yeri asfaltladı. 

Kent Haber’e konuşan mahalle sakini Barbaros Günay, şunları dile getirdi:

“Siz haber yaptıktan sonra ben MUSKİ’ye ulaşabildim. Durumu anlattım, Kent TV’nin haber yaptığını söyledim. Onlar da ilgileneceklerini söylediler. Öğleden sonra geldiler, su tahlili yaptılar. Tahlil neticesinde içme suyu olduğu ortaya çıktı. Hemen bir ekip yolladılar. Buranın patlağını giderdiler. O sırada aşağıda kanalizasyonla ilgili yere MUSKİ’den başka bir ekip gelip kazılan yeri kapattılar ve beton döktüler. Gördüğünüz gibi 24 saat içerisinde sizin kanalınızla kendilerine ulaştığımızı zannediyorum. Öncelikle size teşekkür ediyorum. Bu sıcakta 2 ay boyunca Bodrum’un binlerce ton suyu boşa aktı. MUSKİ’nin daha duyarlı olmasını ve vatandaşlara yardımcı olmasını diliyoruz.”