Sosyal Mesafeli Tatil Dönemi

Haziran başı itibariyle kalkan seyahat kısıtlaması ve yeni normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte, Bodrum’da açılan otellere yerli turist gelmeye başladı.

Sosyal Mesafeli Tatil Dönemi

Yeni normalleşme sürecinin açıklamasıyla Bodrum’da hummalı bir çalışma başladı. 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile kalkan seyahat yasağı, turizmin yerli turiste açılmasıyla birlikte ilk önce evleri bulunan tatilciler Bodrum’a gelmeye başladı.
 
Oteller de Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aldıkları önlemlerin ardından, kapılarını yerli turiste açmaya başladı. Pandemi sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması gibi alınan sıkı önlemlerle evde kalan vatandaşlar yaklaşık 2 ayın sonunda yasakların gevşemesi ile rahat bir nefes aldı. Koronavirüs nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan vatandaşlar Bodrum’daki otellere gelerek tatilin tadını doyasıya çıkarmaya başladı.

SOSYAL MESAFELİ TATİL KEYFİ

Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde tatil yapan yerli turist, koronavirüse karşı tedbiri de elden bırakmıyor. Oteller odalara, restoranlara günlük dezenfektan işlemi uygularken, otel girişlerinde el dezenfekte losyonları ve kolonya ile otel çalışanları tarafından karşılanıyor. Maske ile tatil yapan yerli turist, denize ve havuza girerken, restoranda yemek yerken sosyal mesafeye dikkat ediyor. Sosyal mesafeye uymayan vatandaşlar ise otellerin görevlendirdiği personeller tarafından uyarılıyor. Bu durumdan şikayet etmeyen yerli turist ise hiç değilse tatil yapabildiklerini, tedbirlerin de yerinde olduğunu söylüyor.

6 aylık bebekleriyle Aksaray’dan Bodrum’a gelen Güneş ailesi pandemi döneminde çok bunaldıklarını ve hiç değilse 1 haftalık bir tatil yaparak rahat bir nefes almak istediklerini belirtti.

Bodrum’a tatile gelen Cihan Köse adlı vatandaş ise hem kendi hem de başkalarının sağlığı için önerilen tüm kurallara uyduklarını belirterek çok yoğun bir dönemin ardından rahat bir nefes alıp sosyal mesafe kurallarına uygun bir tatil yaptıklarını söyledi.

Spor salonu işletmecisi Musa Furkan Tekin ise değişik bir tatil yaptıklarını ifade ederek “Otele girdiğimizde alışılmışın dışında bir uygulama olduğu için alışamadık ilk başta. Geldiğimiz otelin aldığı önlemler içimizi biraz rahatlattı. Böyle bir tatil garip geldi ama sonra, 2’inci günden itibaren alıştık. Kovid -19 pandemisinden bunalmıştık, bu tatil iyi geldi” ifadelerini kullandı

Bir başka tatilci hemşire Gizem Alkız ise uzun ve yorucu bir dönemin ardından kısa bir tatil yaptıklarını ifade ederek “Alışılmışın dışında bir tatil yapıyoruz. Otelin önlemlerinin yanı sıra bizler de kurallara dikkat edersek daha da güzel bir tatil olacağını söyleyebilirim. Otel zaten gerekli tüm önlemleri almış. Biz de dikkat edersek gayet güzel bir tatil oluyor” şeklinde konuştu.

Bodrum'da birçok lüks otelin 5 Haziran’dan itibaren açılacağı, rezervasyonların ise henüz az olduğu öğrenildi. Gelen turistleri güzel ağırlamak için tüm otellerin hijyen konusundan önlemlerini iki katına çıkardığı kaydedildi.