Su Alan Tekne Battı!..

Birkaç gündür Ege Bölgesini etkisine alan olumsuz hava koşullarından Bodrum da nasibini alıyor. Şiddetli Lodos nedeniyle bir tekne su alarak battı.

Su Alan Tekne Battı!..

Gece saatlerinden bu yana Bodrum’u etkisi altına alan fırtına nedeniyle özellikle kıyı kesimlerinde hayat olumsuz yönde etkileniyor. Kumbahçe, Gümbet, Bitez ve Ortakent Kıyılarında etkisini sürdüren ve hızı saatte 75 kmh kadar ulaşan fırtına nedeniyle bir tekne su alarak battı. 

Bitez Koyunda demirli katamaran tipi lüks bir yelkenli, fırtınanın hızına dayanamayarak su aldı ve büyük bir kısmı suya gömüldü. Tekne sahibinin, katamaranı kurtarabilmek için havanın düzelmesini beklediği öğrenildi. 
  
Lodos nedeniyle kıyıdaki bazı iskele ve işletmelerin de hasar gördüğü bildirildi.  Öte yandan aralıklara etkili olan sağanak yağmur nedeniyle de kıyı bölgesinde denizin rengi kahverengiye döndü.

FIRTINA PAZARTESİ AKŞAMINA KADAR ETKİLİ OLACAK!

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; denizlerde Bodrum-Anamur arasında 13.12.2020 Pazar öğle saatlerinden itibaren doğu ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın pazartesi günü ilk saatlerden itibaren etkisini arttırarak 7 ila 9 kuvvetinde (75-88 km/sa) kuvvetli fırtınaya döneceği ve aynı gün (14.12.2020 Pazartesi) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.