Şuana Kadar Bir Sonuç Alınamadı!

Çalıştıkları mavi yolculuk teknesinden dalış yapmak üzere ayrıldıktan sonra kaybolan 2 denizciden biri olan Ünal Aydın'ı arama çalışmaları sürüyor.

Şuana Kadar Bir Sonuç Alınamadı!

Bodrum'dan mavi yolculuğa çıkan Gulet tipi teknede gemici olarak çalışan Ayhan Kemer ile usta gemici olarak çalışan Ünal Aydın, 19 Temmuz'da zıpkınla balık avlamak için, Marmaris Bozukkale açıklarında demirli tekneden lastik botla ayrıldı. 

Bozukkale Koyu çıkışında zıpkınla avlanmak için denize dalan şahıslardan yaklaşık 4 saat haber alamayan arkadaşları, kendi imkanları ile arama yaptıktan sonra durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

İhbarın ardından olayın yaşandığı bölgeye sevk edilen dalış timi ve Sahil Güvenlik botu tarafından şahısları arama ve kurtarma çalışması başlatıldı. 2 Sahil Güvenlik botu ve 1 dalış timi ile yapılan arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken, sabah saat 06.20'de şahısların dalış yaptığı noktada Ayhan Kemer'in cansız bedenine ulaşılmıştı. 

36 yaşındaki Ayhan Kemer'in cenazesi Bodrum'da toprağa verilirken, kayıp arkadaşı Ünal Aydın'ı arama çalışmalarının ise hala devam ettiği ancak şuana kadar herhangi bir sonuca ulaşılamadığı öğrenildi.