Suç Örgütüne Operasyon; 4 Gözaltı!

Bodrum’da bir kişiyi ormanlık alana götürüp dövdükten sonra çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaşan çete üyesi 4 kişi gözaltına alındı.

Suç Örgütüne Operasyon; 4 Gözaltı!

İddiaya göre “Tutkanlar Çetesi” olarak bilinen yapılanma üyesi 4 şahıs, R.E. adlı bir genci emniyete bilgi verdiği gerekçesiyle ormanlık alana götürüp döverken görüntü çekti. Görüntüde R.E.’yi dövenler Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile kurumlarına da hakaret etti. 

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bodrum KOM Grup Amirliği ekiplerince, sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, bir kişinin ormanlık alanda bir aracın yanında darbedildiği belirlendi. Görüntülerde, R.E'yi darbeden şüphelilerin,Türkiye Cumhuriyeti devletini ve kurumlarını alenen aşağıladığını, ayrıca mağdura tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu da tespit eden ekipler, paylaşımın Bodrum'da yaşayan O.D. tarafından yapıldığını saptadı.

Olayla ilgili Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturmada uyuşturucu madde kullanmak suçundan sabıka kaydı olduğu öğrenilen şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışma sonrasında Muğla KOM Şube Müdürlüğü, Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, 4 kişiyi gözaltına aldı. Aralarında "Kasten öldürme, yağma, hırsızlık, tehdit ve uyuşturucu madde ticareti yapma" suçlarından aranan firari şüpheli Ö.E'nün de bulunduğu, Y.T, H.B.T. ve O.D. gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu'nun yönettiği eş zamanlı operasyonda 2 gram bonzai, 1 gram metamfetamin, çok sayıda uyuşturucu hap, 2 gram kenevir tohumu ve 5 uyuşturucu içme aparatı ele geçirildi.

'Suç işlemek aracıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılamak’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Kasten yaralama’, ‘Hakaret’ suçlarından haklarında işlem başlatılan şüphelilerin, sorgu işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceği bildirildi.