Süha Öncü Yaşamını Yitirdi

Bodrum’da yaşamını sürdüren ekonomist Süha Öncü, geçirdiği kalp krizi sonrası yaşama veda etti.

Süha Öncü Yaşamını Yitirdi

Türk turizminde ortaya koyduğu farklı projeleri ile tanınan ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve turizm hareketlerinde finansman danışmanı olarak görev alan ekonomist Süha Öncü, Bağla Bank Evler Sitesi’nde yaşıyordu. 69 yaşındaki Süha Öncü, kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. 

Serap Öncü ile evli olan Süha Öncü’nün Sinan ve Sezin adlarında iki evladı vardı. Süha Öncü son olarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile birlikte Bodrum’da bir turizm projesini yaşama geçirmek için çalışmalar yürütüyordu. 

Süha Öncü Kimdir?

Heybeliada Deniz Harp Okulu’ndan sonra 1970-74 yıllarında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde işletme ve maliye konularında eğitim yaptı. Ocak 1997 yılında kurduğu Süha Öncü Finansman Danışmanlığı ile çeşitli kuruluşlara finans danışmanlığı yaptı. Uzun yıllar yaz aylarında Göcek ve Bodrum’da konaklayan Süha Öncü, bir kaç yıldan beri sürekli olarak Bodrum’da yaşıyordu. 

Öncü, 10 Mayıs 2021 Pazartesi günü Ortakent Camiinde İkindi namazının ardından gerçekleştirilecek olan cenaze töreninden sonra Ortakent Mezarlığında toprağa verilecek.