Süper Yatlar Gelmeye Devam Ediyor

Türkiye’nin önemli tatil merkezi Bodrum, lüks yatların uğrak mekanı olmayı sürdürüyor.

Süper Yatlar Gelmeye Devam Ediyor

Pandemi döneminde kişisel izolasyonuna dikkat eden milyonerlerin tercihleri lüks yatlar oluyor. Yatıyla gezen çok sayıda milyonerin tercih ettiği yerlerden biri de Bodrum. 

Son olarak “Arrow”, “Lady Christine”, “Sunrays” isimli süper yatlar ilçenin koylarına demir attı. 

“HAFTALIK KİRASI 850 BİN AVRO”

Sadece 1 haftalık kirası 850 bin Avro olan 75 metre uzunluğundaki Arrow isimli yat Bodrum Kalesi açıklarına demirledi. 75 metre uzunluğunda 13 metre eninde, 6 süper lüks süit kabini bulunan yatta, 12 misafir ağırlanabiliyor. Yatta 19 mürettebat görev yapıyor. Çelik gövde ve alüminyum üst yapı ile inşa edilen “Arrow” iç tasarımı dünyaca ünlü iç mimarlar tarafından yapıldı. 185 bin litre akaryakıt kapasitesi bulunan lüks yat, 19 knots hızla 5500 deniz mili gidebiliyor. Dünyaca ünlü finans uzmanları, sporcu ve ünlü film yıldızlarının kiraladığı yatta her türlü su sporları aletleri bulunuyor.

120 MİLYON AVROYA SATILIK!..

2010 yılında Hollanda tersanesi Oceanco'da inşa edilen süper yat "Sunrays"da Akvaryum Koyu açıklarına demirledi. 86 metre uzunluğunda 14 metre genişliğindeki yat, 9 lüks kamarada 18 yolcu ağırlıyor. Sıradışı turkuaz renkli gövdesiyle dikkat çeken süper yatın, 120 milyon Avroya satılık olduğu öğrenildi. Yatta sinema, SPA, jakuzi, spor salonu, asansör, balkon ve yüzme havuzu bulunuyor. 

İlçedeki diğer süper yat ise 68 metre uzunluğunda 12.5 metre genişliğindeki Lady Christine. 2010 yılında Hollanda’da işadamı Irvine Laidlaw için inşa edilen Lady Christine'in iç konfigürasyonu, bir ana süit, 3 çift kişilik kabin ve 1 ikiz kabinden oluşan 5 kabinde bir gecede 10 kişiye kadar konforlu bir şekilde konaklayacak imkan sunmakta. 

79.500 litrelik yakıt depoları ile 12 knot'ta maksimum 8.500 deniz mili menzile sahip yatta; helikopter pisti, jakuzi, egzersiz ekipmanları, balkon, beach club ve sinema bulunuyor. Bodrum Kalesi açıklarında demirli yatın üzerinde bir de helikopter konuşlu. 

“Arrow”, “Lady Christine”, “Sunrays” isimli süper yatlarda kimlerin tatil yaptığı ise bilinmiyor.