TABANLA BİRLİKTE ÖRGÜTLENMEK İSTİYORUZ

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu, 2 Kasım pazar günü, Turgutreis ve Gümüşlük...

TABANLA BİRLİKTE ÖRGÜTLENMEK İSTİYORUZ
Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu, 2 Kasım pazar günü, Turgutreis ve Gümüşlük Mahallelerinde düzenleyecekleri etkinlikte, mahalle meclisleri kuracaklarını bildirdi.

Pazar günü düzenlenecek etkinlik hakkında bilgiler veren Topçuoğlu, Kent Konseyi olarak yaptıkları çalışmalardan birisinin tabana yayılmak olduğunu söyledi. Tabanla birlikte örgütlenebilmek için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Topçuoğlu, bunun için Mahalle meclislerini kurduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Bu pazar günü 2 Kasım günü Turgutreis'te ve Gümüşlük'te Mahalle meclislerimizi kuruyoruz. Yaklaşık 900 kişi Turgutreis'te 100 kişi Gümüşlük'te oy kullanacaktır. Bu tabanın yerinden yönetim katılımcı yönetim, yönetişim dediğimiz şeyleri gerçekleştirmesi için bir harekettir. Dileriz bu da çok kısa zamanda başka beldelerimizde kendi sonuçlarını elde eder ve daha sonra da bütün Türkiye'ye yayılır diye düşünüyoruz. Bodrum yetişmiş insan kaynağı bakımından Cumhuriyet ilkelerine bağlılık açısından Türkiye'ye örnek olabilecek bir kent. Bunun gelecek yıllarda çok daha etkin bir şekilde sonuçlarını göreceğimizden eminin. Bugün çok mutluyum çok gururluyum Bodrum'da olmak gerçekten çok büyük ayrıcalık" dedi.